İçeriğe geç

İBB Sosyal Yardım Sorgulama

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin vatandaşları için sunduğu bu kartlar ihtiyaç sahibi olan ailelere verilmektedir. Bu aileler belediyeye başvuruda bulunabilirler. Başvurularının kabul edilmesi durumunda kendilerine verilen İBB Sosyal Yardım Kartı ile ihtiyaçlarını kolayca alabilirler. İBB Sosyal yardım kartına yatırılan nakit ile giyim ve yiyecek alışverişi yapılabilir. Kişiler ihtiyaçlarını kendileri seçerek lazım olan ürünleri alırlar ve böylece israfında önüne geçilmiş olur.

  İBB Sosyal Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılabilir?

  Yardım kartını alan aileler limitini sorgulamak için ne yapmaları gerektiğini sorabilirler. Kart limitini bilmeleri önemlidir çünkü yetersiz bakiye durumunda markette zor anlar yaşayabilirler. Bü duruma düşmemek adına ihtiyaçlarını almaya gitmeden önce mutlaka İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işlemini yapmaları gereklidir. Bunun için gerekli iki yol mevcuttur. İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama yolları şunlardır;

  • İletişim hattı ile İBB Sosyal Yardım Sorgulama
  • E-devlet Sisteminden İBB Sosyal Yardım Sorgulama
  • İstanbul Kart Dolum Cihazlarından İBB Sosyal Yardım Sorgulama
  • ALO 153’ten İBB Sosyal Yardım Sorgulama

  İletişim hattı ile İBB Sosyal Yardım Sorgulama

  İstanbul Kart bakiyenizi öğrenebilmeniz için bir diğer yolda iletişim hattını aramaktır. Aşağıdaki numarayı arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Sosyal Hizmetler İletişim Hattı : 444 00 93

  E-devlet Sisteminden İBB Sosyal Yardım Sorgulama

  İBB tarafından verilen yardım kartlarının bakiye sorgulama işlemi için e-devlet kapısı sistemini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan e-devlet sistemine giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

  E-devlet Kapısı uygulamasına giriş sayfasına gitmek için tıklayınız.

  E-devlet mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  İstanbul Kart Dolum Cihazlarından İBB Sosyal Yardım Sorgulama

  İstanbul kart dolum noktalarında bulunan cihazları kullanarak İBB Sosyal Yardım Kartınızın bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz. İstanbul Kart dolum cihazları için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak listeye ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Kart dolum cihazları sorgulama sayfası için tıklayınız.

  ALO 153’ten İBB Sosyal Yardım Sorgulama

  ALO 153 hattını arayarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu hat İstanbul ili içinde bulunan vatandaşlar için oluşturulmuştur.