İçeriğe geç

iDATA Almanya Vizesi Sorgulama

  Almanya’ya gitmek üzere vize almak isteyenler bu işlem için iDATA üzerinden başvuru yaparlar. iDATA İtalya ve Almanya için vize başvuru sürecini yöneten kuruluştur. Almanya vize başvurusu bu kuruluş üzerinden yapılır. Yapmış olduğunuz vize başvurusu için durum sorgulaması yapmak isterseniz makalemizin devamından yararlanabilirsiniz.

  iDATA Almanya Vizesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

  iDATA Almanya vizesi sorgulama işlemi için önce bir başvuru oluşturmuş olmanız gerekir. Daha sonra iDATA resmi internet sitesi üzerinden başvurunun durumunu sorgulanabilir. iDATA İtalya vizesi sorgulama işlemi yapmak isteyenler, iDATA’nın resmi internet sitesini kullanabilirler.

  iDATA Almanya vize sorgulama işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Ana sayfa da bulunan iDATA başvuru sorgulama alanını kullanarak sorgulama yapmak için; Ekranın sağ kısmında ‘Başvuru Takip’ başlığı altında bulunan kısımda istenen pasaport numarası ve barkod numarasını girin. Daha sonra başvuru sorgulama butonuna tıklayarak, başvurunuzun durumunu öğrenin.Almanya vize başvurusu sonucunu sorgulamak için buraya tıklayınız.
  • Kullanabileceğiniz diğer iDATA Almanya vizesi sorgulama sayfasına ise aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  Almanya vize başvuru sonucu için buraya tıklayınız.

  • Eğer kabul edilen bir başvurunuz varsa pasaportunuz kargo ile adresinize gönderilir. Gönderilen pasaportunuzun durumunu sorgulamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Almanya kargolanan pasaport durumu sorgulama sayfası için buraya tıklayınız.

  Yukarıdaki yöntemleri kullanarak iDATA Almanya vize başvurunuzun sonucunu sorgulayabilirsiniz. iDATA vize başvuru sürecini yöneten kuruluştur. Bu kuruluş aracılığı ile vize için başvuru oluşturabilir ve resmi internet sitesi üzerinden iDATA başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  Başvuru için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • Vize başvuru için gereken evrakların öğrenilmesi ve hazırlanması (Randevu tarihine kadar hazırlanmalı)
  • Randevu alınması
  • Randevu günü evraklar ile birlikte iDATA ofisine giderek başvurunun yapılması
  • Başvuru sonrası pasaportunuzun elinize ulaşması için bekleme sürece başlar ve hazırlandığında kargo ile adresinize teslim edilir.

  Almanya vizesi için evrak ve randevu ile ilgili sayfalar aşağıda verilmiştir.

  iDATA Almanya evrakların listesi için buraya tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Randevu almak için buraya tıklayınız.

  Başvuru sonrası iDATA Almanya vize başvuru sonucunuzu yukarıda detaylı olarak anlattığımız şekilde sorgulayabilir ve son durumunu görebilirsiniz.