İçeriğe geç

iDATA İtalya Vizesi Sorgulama

  İtalya’ya gitmek üzere vize almak isteyenler bu işlem iDATA üzerinden başvuru yaparlar. iDATA İtalya ve Almanya için vize başvuru sürecini yöneten kuruluştur. İtalya vize başvuru bu kuruluş üzerinden yapılır. Yapmış olduğunuz vize başvurusu için durum sorgulaması yapmak isterseniz makalemizin devamından yararlanabilirsiniz.

  iDATA İtalya Vizesi Sorgulama

  iDATA İtalya vizesi sorgulama işlemi için önce bir başvuru oluşturmuş olmanız gerekir. Daha sonra iDATA resmi internet sitesi üzerinden başvurunun durumunu sorgulanabilir. iDATA İtalya vizesi sorgulama işlemi yapmak isteyenler, iDATA’nın resmi internet sitesini kullanabilirler.

  iDATA İtalya vize sorgulama işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Ana sayfa da bulunan iDATA başvuru sorgulama alanını kullanarak sorgulama yapmak için; Ekranın sağ kısmında ‘Başvuru Takip’ başlığı altında bulunan kısımda istenen pasaport numarası ve barkod numarasını girin. Daha sonra başvuru sorgulama butonuna tıklayarak, başvurunuzun durumunu öğrenin.

   İtalya vize başvurusu sonucunu sorgulamak için buraya tıklayınız.

  • Kullanabileceğiniz diğer iDATA İtalya vizesi sorgulama sayfasına ise aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  İtalya vize başvuru sonucu için buraya tıklayınız.

  • Eğer kabul edilen bir başvurunuz varsa pasaportunuz kargo ile adresinize gönderilir. Gönderilen pasaportunuzun durumunu sorgulamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İtalya kargolanan pasaport durumu sorgulama sayfası için buraya tıklayınız.

  Yukarıdaki yöntemleri kullanarak iDATA İtalya vize başvurunuzun sonucunu sorgulayabilirsiniz. iDATA vize başvuru sürecini yöneten kuruluştur. Bu kuruluş aracılığı ile vize için başvuru oluşturabilir ve resmi internet sitesi üzerinden iDATA başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  Başvuru için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • Vize başvuru için gereken evrakların öğrenilmesi ve hazırlanması (Randevu tarihine kadar hazırlanmalı)
  • Randevu alınması
  • Randevu günü evraklar ile birlikte iDATA ofisine giderek başvurunun yapılması
  • Başvuru sonrası pasaportunuzun elinize ulaşması için bekleme sürece başlar ve hazırlandığında kargo ile adresinize teslim edilir.

  İtalya vizesi için evrak ve randevu ile ilgili sayfalar aşağıda verilmiştir.

  iDATA İtalya evrakların listesi için buraya tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Randevu almak için buraya tıklayınız.

  Başvuru sonrası iDATA İtalya vize başvuru sonucunuzu yukarıda detaylı olarak anlattığımız şekilde sorgulayabilir ve son durumunu görebilirsiniz.