İçeriğe geç

İşbank Döviz

  Türkiye İş Bankası A.Ş., kısaca İş Bankası, Türkiye’de bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan en büyük özel bankadır.

  Döviz Nedir?

  ​Yabancı ülkeler tarafından kullanılan para birimleri döviz olarak adlandırılır. Yabancı ülke paralarının yerli para cinsinden değerine ise döviz kuru denir.

  Döviz Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Yabancı paraların Türk Lirası karşılığındaki değeri hesaplanırken serbest piyasadaki alıcı ve satıcıların kararları etkili olmaktadır. Arz – talep ilişkisi çerçevesinde anlık olarak değişiklik gösterebilen döviz fiyatı; gündemdeki gelişmelere, son dakika haberlerine göre yükseliş veya düşüş sergilemektedir. Güncel döviz kurları hesaplanırken anlık şekilde gelişmeler döviz işlemlerine yansıtılır.

  Döviz Alış & Satış İşlemleri Nasıl Yapılır?

  İş Bankası açısından bakıldığı zaman döviz alımı esnasında döviz alış kuru , döviz satışı esnasında ise döviz satış kuru kullanılmaktadır. Bir diğer deyişle, döviz almak isteyen müşterilerimizin döviz satış kuruna; döviz satış işlemi yapmak isteyen müşterilerimizin döviz alış fiyatlarına bakması gerekmektedir. Döviz alış ve döviz satış fiyatları arasındaki farka kur marjı denmektedir. Piyasanın istikrarsızlık durumu marjı etkileyen faktörlerin başında gelmektedir.

  İş Bankası Üzerinde Hangi Döviz Türleri ile İşlem Yapılır?

  İş Bankası döviz sayfasında, Türk Lirası, Amerikan Doları, Euro, İngiliz Sterlini, Avustralya Doları, Çin Yuanı, Danimarka Kronu, İsveç Kronu, İsviçre Frangı, Japon Yeni, Kanada Doları, Kuveyt Dinarı, Norveç Kronu, Rus Rublesi, Suudi Arabistan Riyali para birimleri arasında dönüştürme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  Canlı döviz tablosunda güncel kurları inceleyerek işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

  İşbank Döviz Çevirici için tıklayınız.

  Güncel liste için aşağıdaki bağlantıdan İşbank döviz kurları sayfasına ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki listede ise bağlantıya tıkladığınızda hangi para birimlerine ait güncel kuru bulabileceğinizi görebilirsiniz.

  İşbank döviz kurları sayfası için tıklayınız.

  Aşağıdaki

  Döviz Cinsi
   USD Amerikan Doları
   EUR Avrupa Para Birimi
   GBP İngiliz Sterlini
   AUD Avustralya Doları
   DKK Danimarka Kronu
   SEK İsveç Kronu
   CHF İsviçre Frangı
   JPY Japon Yeni
   CAD Kanada Doları
   KWD Kuveyt Dinarı
   NOK Norveç Kronu
   SAR Suudi Arab. Riyali

  Mobil uygulama ile döviz kurlarını ve yatırımlarınızı takip edebilirsiniz.

  Play Store İşCep – Mobil Bankacılık uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store İşCep – Mobil Bankacılık uygulamasını indirmek için tıklayınız.