İçeriğe geç

İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama

  İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı kurumsal başvuru yapılarak alınabilir. Kurum İstanbulkart talebini kullanacak olan kişilerin isim listesini hazırlayarak, BELBİM’e excel formatında iletir. Liste BELBİM’e iletildikten sonra incelenir ve onay verilirse kuruma bilgi verilir. BELBİM’e gelen talep eden kişiler listesi incelendikten sonra kesin isim listesi işlem tutarı belirlenir ve kuruma bildirilir.

  İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama

  İstanbul Kart Bireysel Temsilciliklerden İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama : İstanbul kart bireysel temsilciliklerine giderek buralardan bakiye yükleme işlemi yapılabilir. Bireysel temsilciliklere aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  İstanbul kart temsilciliklerinin listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İstanbul Kart Kurumsal Temsilciliklerden İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama : Kurumsal temsilcilikler size bu konuda yardımcı olabilir. Aşağıdaki bağlantıdan temsilciliklerin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  İstanbul kart temsilciliklerinin listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  Biletmatiklerden İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama : Biletmatiklerden pratik bir şekilde bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Biletmatikler ulaşılabilir ve pratik bir yöntemdir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak biletmatik cihazlarının adres bilgisine ulaşabilirsiniz.

  Biletmatik noktaları listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İnternet Sitesinden İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama : İstanbulkarta ait resmi internet sitesinden kolayca online olarak bakiye yükleyebilirsiniz. Siteye girdikten sonra Online İşlemler menüsünü kullanarak bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İstanbul Karta ait internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  Mobil Uygulama Üzerinden İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama : Mobil uygulamaya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Kartınızı mobil uygulamaya ekleyerek bakiye yükleme işleminizi yapabilirsiniz.

  Play Store – İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazlarından İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Bakiye Sorgulama : Geçiş noktalarından ve otobüslerde bulunan validatörlerde kartınızı okutarak bakiyenizi görebilirsiniz.

  İstanbul Belediyesi Zabıta Kartı Nasıl Kullanılır?

  İstanbul Belediyesi Zabıta Kartını İstanbulkart elektronik ücret toplama sistemine entegre olan tüm üye işyeri ve kuruluşlarda kullanabilirsiniz. Üye işyerlerinde kasalarda bulunan İstanbulkart kart okuyuculara kartı tutarak ödeme yapabilirsiniz. Toplu ulaşım (Otobüs AŞ, İETT, Metro, Tramvay, Teleferik, Marmaray, Metrobüs, Vapur vb.) araçlarındaki validatör cihazlarına, turnikelerde bulunan kart okuyuculara kartı yaklaştırıp okutarak ödeme yapabilirsiniz. Ödeme sonrası ücret tahsil edilir ve cihaz onay sesi verir. Bakiye yeter değilse (toplu taşımalarda ücretsizdir.)  geçersiz işlem uyarısı verir.