İçeriğe geç

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kart Bakiye Sorgulama

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sunduğu sosyal yardım kartı ve ulaşım kartının bakiyesini sorgulamak için kullanılabilecek yöntemler makalemizde yer almaktadır.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı İçin Bakiye Sorgulama

  İBB tarafından verilen sosyal yardım kartının bakiyesi ilk bakiye yüklemesinden sonra mesajla bildirilir. Daha sonra harcama yaparak kalan bakiyenizin miktarını unuttuysanız aşağıdaki yöntemleri kullanarak öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

  • Market Görevlisine Sorarak İBB Kart Bakiye Sorgulama
  • İletişim hatları ile İBB Kart Bakiye Sorgulama

  Market Görevlisine Sorarak İBB Kart Bakiye Sorgulama

  Vakıfbank ile anlaşmalı olarak verilen sosyal yardım kartının bakiyesini öğrenmek için Vakıfbank pos cihazı kullanan marketlerden yardım alabilirsiniz. Vakıfbank pos cihazı bulunan marketlerde kalan bakiyenizi öğrenmek için görevliye sorabilirsiniz.

  İletişim hatları ile İBB Kart Bakiye Sorgulama

  Kart bakiyenizi öğrenebilmeniz için size sunulan bir diğer yol iletişim hattını aramaktır. Bunun için 444 00 93 nolu sosyal hizmetler iletişim hattını arayarak İBB Kart Bakiye Sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca ALO 153 hattını arayarak Beyaz masadan yardım alabilirsiniz.

  İstanbulkart Ulaşım Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstanbul kartınızı sorunsuz kullanabilmek için düzenli olarak bakiye yüklemesi yapmanızda fayda vardır. Bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için İstanbul Kart Bakiye Sorgulama yollarından birisini kullanabilirsiniz. Böylece ulaşım sırasında sorun yaşamazsınız.

  • Resmi internet sitesi ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama
  • Mobil uygulama ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama
  • NFC sistemi ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Resmi internet Sitesi Üzerinden İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Eğer internet sitesi üzerinden İstanbul Kart Bakiyenizi öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan panelden bakiyenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama ile daha kolay ve hızlı bir şekilde İstanbul Kart Bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için pc başına geçmenize yada uygun mekan aramanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan size uygun uygulama mağazasına girip İstanbulkart uygulamasını indirmektir. Daha sonra uygulamaya girerek İstanbul Kart Bakiyenizi görebilirsiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak İstanbul Kart Bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Telefonunuzu kart olarak kullanabilirsiniz. Böylece kartınızı evde unuttuğunuzda yada yanınızda taşımak istemediğinizde size kolaylık sağlanmış olur.