İçeriğe geç

İstanbul Kart Bakiye Öğrenme

  İstanbul ilinde kullanılan İstanbul Kart şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı karttır. Vatandaşlar ulaşım sırasında ödeme amacıyla bu kartları kullanmaktadırlar. Daha önce kullanılan biletler yerine daha kolay bir kullanımı vardır. Üstelik çevreye zarar vermeden kirliliğe sebep olmadan kullanılmaktadır. Akıllı ulaşım kartlarına bakiye yüklemesi önceden yapılır ve ulaşım sırasında toplu taşıma araçlarına binmeden önce kart okuma cihazına okutularak, ulaşım ücreti ödenir. Ulaşım ücreti bakiyeden düşülür. Bakiye sorgulama işlemi için makalemizde anlattığımız yöntemleri ve kart okuyuculara bakarak öğrenme yöntemini kullanabilirsiniz.

  İstanbul kartın kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillenen çeşitleri vardır. Bu çeşitler Anonim Kart, Mavi Kart, İndirimli Kart, Ücretsiz Kart, Sınırlı Kullanım Kart olarak sıralanabilir. Öğrenciler, kurum çalışanları, ihtiyaç sahipleri yada normal vatandaşlar için farklı kartlar kullanılmaktadır.

  İstanbul Kart Bakiye Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

  İstanbul kartınızı sorunsuz kullanabilmek için düzenli olarak bakiye yüklemesi yapmanızda fayda vardır. Bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için İstanbul Kart Bakiye Sorgulama yollarından birisini kullanabilirsiniz. Böylece ulaşım sırasında sorun yaşamazsınız.

  • İnternet sitesi ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme
  • Mobil uygulama ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme
  • NFC sistemi ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme

  İnternet sitesi ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme

  Eğer internet sitesi üzerinden İstanbul Kart Bakiyenizi öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan panelden bakiyenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Ayrıca online işlemler sayfasından bakiye yükleme ve farklı birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme

  Akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama ile daha kolay ve hızlı bir şekilde İstanbul Kart Bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için pc başına geçmenize yada uygun mekan aramanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan size uygun uygulama mağazasına girip İstanbulkart uygulamasını indirmektir. Daha sonra uygulamaya girerek İstanbul Kart Bakiyenizi görebilirsiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme

  Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak İstanbul Kart Bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Kartınızı telefonunuza tutmanız yeterlidir.