İçeriğe geç

Istanbul Kart Hangi Araçlarda Geçerli?

  İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarında, belediyenin işletmelerinde ve bazı market ve mağazalarda bu kartı kullanabilirler. Çoğu ödemeyi tek kartta toplamayı başarmış bir akıllı karttır. Ödeme noktalarında kolaylıklar sunarak, kampanyalardan da faydalanmayı sağlar. İstanbul kart tüm bu özelliklerin dışında ilk çıkış amacı ve özelliği ulaşım kartı olmasıydı. İstanbul kart kullanmak istiyorsanız, İstanbul genelinde tüm Bireysel ve Kurumsal temsilciliklerden ya da Biletmatiklerden (Otomatik Dolum/Satış Makineleri) Anonim İstanbulkart’ınızı temin edebilirsiniz.

  İstanbul Kart Hangi Araçlarda Geçerli?

  İstanbul’daki şehir içi ulaşımda kullanılabilen İstanbul kart farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Ancak ulaşım amacıyla kullanmak isteyenler için makalemizde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

  İstanbul kartın toplu ulaşım için kullanılabileceği yerler: Otobüs, Metrobüs, Metro, Marmaray, Deniz taşımacılığı, Teleferik, Tramvay’dır. Bu toplu ulaşım araçlarında İstanbul Kart kullanabilir, kolayca ödeme yapabilirsiniz.

  Diğer kullanım alanları için var olan kampanyalar için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İstanbul Kart kampanyalar hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

  İstanbulkart ödeme sırasında mobil uygulama kullanarak kolayca kart olmadanda ödeme yapabilme imkanı sunmaktadır. Bunun için QR kod özelliğini kullanabilirsiniz.

  İstanbulkart Mobil Uygulamanın QR (karekod) özelliğini nerelerde kullanabilirim?

  QR ile ödeme hizmeti İstanbul’da toplu ulaşım hizmeti sağlayan tüm noktalarda kullanabilirsiniz. Bu noktalar; tüm Tramvay hatlarında, Teleferik, Metrobüs işletmeleri, Metro İstasyonları, Tünel ve tüm Otobüslerde bulunan mobil geçiş noktalarıdır.

  İstanbul kart ile ulaşım araçlarını kullanmadan önce bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemi yapmak isteyenler için hangi yolları kullanabilecekleri aşağıda listelenmiştir.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstanbul kartınızı sorunsuz kullanabilmek için düzenli olarak bakiye yüklemesi yapmanızda fayda vardır. Bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için İstanbul Kart Bakiye Sorgulama yollarından birisini kullanabilirsiniz. Böylece ulaşım sırasında sorun yaşamazsınız.

  • İnternet sitesi ile İstanbul Kart Bakiye
  • Mobil uygulama ile İstanbul Kart Bakiye
  • NFC sistemi ile İstanbul Kart Bakiye

  İstanbul Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Kartınıza bakiye yüklemek istediğinizde aşağıdaki işlemlerden sizin için en kolay olanı seçebilirsiniz.

  • İstanbulkart Online İşlemler Aracılığı ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • İstanbul Kart Satın Alma ve Ödeme Noktalarından İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • İstanbul Kart mobil uygulaması ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Bankalar Aracılığı ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Alışveriş Kartları İle İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Fastpay ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Paycell ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • İstanbulkart’a Turkcell Mağazalarından Bakiye Yükleme