İçeriğe geç

İstanbul Kart Kullanılabilecek Yerler

  İstanbul Kart İstanbul ilinde şehir içi toplu taşıma araçları, belediyeye bağlı işletmeler ve anlaşmalı işyerlerinde kullanılabilen akıllı ödeme kartıdır. İstanbul Kart’a yükleyeceğiniz bakiye ile kullanılabilecek yerlerde istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz.

  İstanbul ilinde kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. İstanbul genelinde tüm Bireysel ve Kurumsal temsilciliklerden ya da Biletmatiklerden (Otomatik Dolum/Satış Makineleri) Anonim İstanbulkart’ınızı temin edebilirsiniz.

  İçindekiler

  İstanbul Kart Kullanılabilecek Yerler

  İstanbul’daki şehir içi ulaşımda kullanılabilen İstanbul kart farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Toplu ulaşım için kullanılabileceği yerler: Otobüs, Metrobüs, Metro, Marmaray, Deniz taşımacılığı, Teleferik, Tramvay’dır.

  Toplu ulaşım dışında kullanılabileceği yerler ise şu şekildedir:

  A101, Migros, CarrefourSA, BİM, Şok Marketler, Multinet ödeme noktaları, BiTaksi ve Getir uygulamaları, Beltur, BNB (bisiklet), iTaksi, İBB Sosyal Tesisler, Hamidiye Su Otomatları, İsper ve İspark

  İstanbul Kartınızı yukarıda sayılan sosyal alanlardaki harcama ve ödeme işlemlerinizde, ön ödemeli bir kart olarak kullanabilirsiniz.

  İstanbulkart ile yapacağınız ödemelerde kampanya fırsatlarından yararlanarak avantaj sağlayabilirsiniz. Kullanabileceğiniz işletmeler size özel fırsatlar, indirimler ve kampanyalar sunmaktadır. Eğer bu kampanyaları takip ederek kaçırmadan faydalanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İstanbul Kart kampanyalar hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

  İstanbul Kart Nasıl Alınır?

  İstanbul kart almak isteyen kişiler kartlarını İstanbul genelinde satış yapan bireysel ve kurumsal temsilciliklerden alabilirler. Biletmatiklerden de kart almak mümkündür. Otomatik dolum ve satış makineleri olan biletmatiklerden kolayca kart temin edebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstanbul kartınızı sorunsuz kullanabilmek için düzenli olarak bakiye yüklemesi yapmanızda fayda vardır. Bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için İstanbul Kart Bakiye Sorgulama yollarından birisini kullanabilirsiniz. Böylece ulaşım sırasında sorun yaşamazsınız.

  • İnternet sitesi ile İstanbul Kart Bakiye
  • Mobil uygulama ile İstanbul Kart Bakiye
  • NFC sistemi ile İstanbul Kart Bakiye

  İstanbul Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Kartınıza bakiye yüklemek istediğinizde aşağıdaki işlemlerden sizin için en kolay olanı seçebilirsiniz.

  • İstanbulkart Online İşlemler Aracılığı ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • İstanbul Kart Satın Alma ve Ödeme Noktalarından İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • İstanbul Kart mobil uygulaması ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Bankalar Aracılığı ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Alışveriş Kartları İle İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Fastpay ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • Paycell ile İstanbul Kart Bakiye Yükleme
  • İstanbulkart’a Turkcell Mağazalarından Bakiye Yükleme