İçeriğe geç

İstanbul Karta Migros’tan Bakiye Yükleme

  İstanbul’daki tüm Migros, Migros Jet ve 5M mağazalarından nakit ile herhangi bir ek bedel ödemeden İstanbulkart satın alma ve TL yükleme işlemleri yapılabilmektedir. Migros mağazalarında alışverişler İstanbulkart ile ödenebilirken, mağazalarda kayıt ettirilen İstanbulkart’lar ile yapılan alışverişlerden puan kazanılabilirsiniz. Kazandığınız puanları istediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Kazanılan puanlar, İstanbulkart’ın geçtiği tüm İstanbulkart harcama noktalarında kullanılabilmektedir.

  Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz : Toplu ulaşım, İBB Sosyal Tesisleri, Beltur kafeleri, yiyecek içecek otomatları, İspark otoparkları, bisiklet kiralama, iTaksi

  İçindekiler

  Migros Kasalarından İstanbulkart ile ilgili hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

  • Money kartınız yoksa İstanbulkartınızı Money kart olarak kullanabilir, işlem başlangıcında İstanbulkartınızı okutarak Money avantajlarından faydalanabilirsiniz.
  • İstanbulkartınızı, bilgileriniz ile kayıtlayabilirsiniz.
  • Money üyesiyseniz İstanbulkartınızla Money Kart eşleştirmesi yapabilirsiniz.
  • Migros kasalarında İstanbulkart satın alabilirsiniz.
  • İstanbulkartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.
  • İstanbulkartınızdaki bakiye ile İstanbul’daki tüm Migros mağazalarında alışveriş yapabilirsiniz. İstanbulkart ile tek seferde en fazla 300 TL ödeme yapılabilmektedir.
  • İstanbulkartınıza Money aktarım talimatı verebilir, Money hesabınızda biriken Moneylerin İstanbulkartınıza aktarılması işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  İstanbulkart işlemlerini hangi mağazalardan yapabilirim?

  İstanbul’da bulunan tüm Migros, 5M ve Mjet formatındaki mağazalarda gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulkart işlemleri jet kasalarda yapılamaz.

  Hangi İstanbulkart tiplerini Migros mağazalarından temin edebilirim?

  Migros mağazalarından yalnızca Anonim İstanbulkart alabilirsiniz. Diğer İstanbul Kart çeşitlerini alabilmek için başvuru merkezlerini kullanmanız gerekir.

  İstanbukart resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Money Kartımla İstanbul Kartımı nasıl eşleştirebilirim?

  Eğer Money üyesiyseniz, İstanbulkartınıza Money özelliği kazandırmak için kart eşleştirme işleminizi aşağıdaki şekillerde yapabilirsiniz.

  • Migros kasalarından
  • Migros çağrı merkezini arayarak (0850 200 40 00) yapabilirsiniz.

  Money üyesi değilseniz, herhangi bir işlem yapmadan kasalardan İstanbulkartınızı kullanarak Money avantajlarından faydalanabilirsiniz. İstanbulkartınız ile Money avantajlarından yararlanmaya devam etmek için bir ay içinde üyelik bilgileriniz ile kayıt işlemini tamamlamanız mümkündür.

  Money Kart‘ımdaki Moneyleri İstanbulkart bakiyesi olarak kullanmak için ne yapmalıyım?

  Bunun için Money aktarım talimatı oluşturmanız gerekmektedir. Money aktarım talimatını mağaza kasalarından görevliye söyleyerek yapabilirsiniz. Ayrıca Migros çağrı merkezini arayarak (0850 200 40 00) oluşturabilirsiniz. Money aktarım talimatını ilk kez veren müşterilerin Money hesabındaki 1 ve üzeri Moneyler, eşlenik İstanbulkartınıza bakiye olarak aktarılır.