İçeriğe geç

İzban Bakiye Sorgulama

  İZBAN raylı toplu taşıma sistemidir. Basitçe tren sistemidir. Ülkemizde hizmet veren en büyük raylı toplu taşıma sistemine verilen isim İZBAN’dır. İZBAN’ın diğer adı EGERAY olarak geçer. Banliyö sistemi Aliağa ve Selçuk arasında hizmet vermektedir. Günde 225 bin civarında yolcu taşınmaktadır. Günümüze kadar 40 istasyon hizmete açılmıştır. Yolcu taşımaya devam eden İzban hakkında detaylı bilgiler aşağıda sizin için listelenmiştir.

  İzban Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  İzban kullanan İzmirli vatandaşlar yolculuk için gerekli ödemeyi İzmirim kart ile yapabilirler. İzmirim kart bakiye sorgulama işlemi için ise aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

  • Eshot üzerinden İzban Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile İzban Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazına Bakarak İzban Bakiye Sorgulama

  Eshot üzerinden İzban Bakiye Sorgulama

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. Bu işletme İzmir ilinde bulunan toplu taşıma sistemini düzenler. İzmirim Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Eshot üzerinden İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile İzban Bakiye Sorgulama

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  İzmir Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Eshot mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Play Store – Eshot mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazına Bakarak İzban Bakiye Sorgulama

  Otobüslere binerken yada geçiş noktalarından geçerken kartımızı okuttuğumuz kart okuma cihazlarında kartınızda kalan bakiye yazar. Kartı okuttuktan sonra ekranın altına bakmanız yeterlidir.

  İzmir Banliyö Sistemi (İzban) Sefer Saatleri Nasıldır?

  İzmir Banliyö Sisteminin seferleri sabah saat 05:20’de hizmete başlamaktadır. Akşam son seferini 01:23’te son istasyona vararak bitirmektedir. Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet vermektedir.

  İZBAN banliyö sistemini kullanmak isteyenler bu saatleri dikkate almalıdırlar. Saatler resmi tatillerde değişiklik gösterebiliyor. Değişiklik olduğunda resmi internet sitesinden duyuru yapılır. İZBAN’ın hizmet verdiği hatta Aliağa-Menemen arası Kuzey aksı, Menemen-Cumaovası arası merkez aks, Cumaovası-Tepeköy-Selçuk arası güney aksı olarak bilinir.

  Güncel İZBAN saatlerine ulaşmak için tıklayınız.