İçeriğe geç

İzmirimkart Bakiye Sorgulama

  Birçok ilde kullanılan akıllı ulaşım kartları İzmir’de İzmirim kart olarak geçer. Her ile kendine özgü bir isim seçer. İzmirli vatandaşlar şehir içi toplu taşıma ve belediyeye ait işletmelerde bu kartları kullanarak ödeme yapabilirler. Böylece zamandan tasarruf sağlanır. Daha kolaydır. Otobüse binerken kart okuma cihazına kartınızı okutmanız yeterlidir. Daha önce yüklediğiniz bakiyeden yolculuk ücreti düşer. Düzenli olarak bakiye yüklediğiniz sürece bu araçları kullanabilirsiniz. Bakiyeniz yetmezse yetersiz bakiye hatası alırsınız ve yolculuk yapamaz, işletmelerden faydalanamazsınız.

  İzmirimkart ile  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmeti İzmir Kent Kart ile kullanabilirsiniz.

  İzmirimkart Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Bu işlem için yapmanız gerekenleri şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  • Eshot üzerinden İzmirimkart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile İzmirimkart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmirimkart Bakiye Sorgulama

  Eshot üzerinden İzmirimkart Bakiye Sorgulama

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir.

  Eshot üzerinden İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile İzmirimkart Bakiye Sorgulama

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  İzmir Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmirimkart Bakiye Sorgulama

  Otobüslere yada geçiş noktalarından geçerken kartımızı okuttuğumuz kart okuma cihazlarında bakiye yazar. Kartı okuttuktan sonra ekranın altına bakmanız yeterlidir. Buradan bakiyenizi takip edebilirsiniz.

  İzmirimkart Nerede Kullanılabilir?

  İzmirim kart şehirde bulunan ve belediyeye ait tüm alanlarda kullanılabilir. Bunları şu şekilde sıralamayabiliriz: Otobüs, metro, vapur, izban, teleferik, sasalı doğal yaşam parkı, akıllı tuvaletler, buz pisti, bisim, otopark gibi belediye tarafından işletilen bütün işletme ve toplu taşıma araçlarında İzmirimkart kullanabilirsiniz. Bu alanlarda ödeme yapmak İzmirimkart ile daha kolaydır. Yanınızda para taşımanıza gerek kalmaz.