İçeriğe geç

İzmir Kart Bakiye Sorgula

  İzmir ilinde akıllı ulaşım kartı olarak İzmirim Kart kullanılmaktadır. İzmirim Kart kullanıcıları akıllı ulaşım kartlarına yükledikleri bakiyeleri ile şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanabilirler. İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemi için makalemizde anlattığımız yöntemleri kullanabilirsiniz. İzmirim kart bakiyenizi düzenli olarak sorgulayarak ulaşım sırasında sorun yaşamazsınız. Bakiyenizin yetersiz olması durumunda otobüse binemezsiniz ve gideceğiniz yere geç kalma sorunu yaşarsınız. Bunu yaşamamak için bakiyenizi düzenli olarak sorgulamanız gerekir. Bakiyeniz yeterli değilse bakiye sorgulama yaparak ulaşımdan faydalanmaya devam edebilirsiniz. İzmirim kart ile  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmeti İzmir Kent Kart ile kullanabilirsiniz.

  İzmir Kart Bakiye Sorgula

  İzmir kart bakiye sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  • Eshot üzerinden İzmir Kart Bakiye Sorgula
  • Mobil Uygulama ile İzmir Kart Bakiye Sorgula
  • Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmir Kart Bakiye Sorgula

  Eshot üzerinden İzmir Kart Bakiye Sorgula

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir.

  Eshot üzerinden İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile İzmir Kart Bakiye Sorgula

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  App Store – Eshot mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Play Store – Eshot mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Google Play – İzmir Büyük Şehir Belediyesi mobil uygulaması için tıklayınız.

  Apple – İzmir Büyük Şehir Belediyesi mobil uygulaması için tıklayınız.

  Windows Phone – İzmir Büyük Şehir Belediyesi mobil uygulaması için tıklayınız.

  Daha sonra mobil uygulamaya kartınızı tanıtmanız gerekir. Kart numaranız ile kartınızı tanıttıktan sonra bakiye bilginizi kolayca görebilirsiniz.

  Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmir Kart Bakiye Sorgula

  Otobüslerde yada geçiş noktalarından geçerken kartımızı okuttuğumuz kart okuma cihazlarında bakiye yazar. Kartı okuttuktan sonra ekranın altına bakmanız yeterlidir. Buradan bakiyenizi takip edebilirsiniz. Kart okuma cihazına bakarak bakiye sorgulama hergün ulaşımdan faydalanan kişiler için oldukça kolay bir yöntemdir. Düzenli olarak takip edebilmeyi sağlar. Görülen bakiye son ulaşım ücretinizin düşmüş halidir. Güncel bakiyenizdir.