İçeriğe geç

İzmirim Kart (Eshot) Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İzmirim Kart kalan bakiye öğrenme işlemleri, internet üzerinden çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İzmirim Kart sahipleri, kurumun resmi internet sitesi üzerinden bütün kart işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilmektedir. İzmirim Kart (Eshot) bakiye sorgulama da online platformdan çok kısa sürede gerçekleştirilebilen işlemler arasında yer almaktadır. Ancak her sorgulama ve kalan bakiye öğrenme işleminde olduğu gibi İzmirim Kart bakiye öğrenme işlemlerinde de birtakım bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır.

  İzmirim Kart Bakiye Sorgulama İşlemleri

  İzmirim Kart kalan bakiye sorgulama işlemleri için yapılması gerekenler oldukça basittir. İnternet bağlantısına sahip olan ve kart numarası gibi bazı gerekli bilgileri elinde bulunduran Eshot kart kullanıcıları, www.izmirimkart.com.tr adresine giriş yaparak bakiyelerinde kalan tutar hakkında anında bilgi sahibi olabilirler. İzmirim Kart bakiye sorgulama işlemlerinde şu aşamaların yerine getirilmesi gerekmektedir:

  • Kurumun resmi internet sitesi olan www.izmirimkart.com.tr internet adresini tarayıcınızda açınız.
  • Ekrana gelen ana sayfada sağ bölümde bulunan Online İşlemler menüsü altında “Bakiye Sorgulama” seçeneğine tıklayınız.
  • Daha sonra online işlemler sistemine cep telefonunuzu ve parolanızı yazarak giriş yaptıktan sonra Akıllı Kart Numarası ve ekranda belirtilen güvenlik kodunu ilgili alanlara doğru ve eksiksiz biçimde giriniz.
  • Devam et butonuna tıkladıktan sonra sahip olduğunuz İzmirim Kart içinde ne kadar kullanım hakkınızın kaldığını anında internet üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

  İzmirim Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  İzmirim Kart (Eshot) Bakiye yükleme işlemleri de kullanıcıların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Şehrin çeşitli noktalarında bulunan İzmirim Kart bakiye yükleme noktalarının yanı sıra vatandaşlar dilerlerse internet platformu üzerinden de kolaylıkla kart bakiyelerini güncelleyerek kartlarına yükleme yapabilme imkanına sahiptirler. Aynen İzmirim Kart (Eshot) bakiye sorgulama işlemlerinde olduğu gibi İzmirim Kart bakiye yükleme işlemleri de kurumun resmi web sitesinde kullanıma açılan “Online İşlemler” menüsü üzerinden yapılmaktadır. Kullanıcıların sahip oldukları İzmirim Kartlarına bakiye yüklemeleri için şu aşamaları yerine getirmesi gerekmektedir:

  • izmirimkart.com.tr adresini tarayıcınızda açınınız.
  • Cep telefon numaranızı ve kullanıcı parolanızı girerek siteye üye girişi yapınız.
  • Ana sayfanın sağ kısmında bulunan Online İşlemler menüsünde yer alan “İzmirim Kart TL Yükleme” butonuna tıklayınız.
  • Ekrana gelen Akıllı Kart Numarası ile Güvenlik Kodu bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde ilgili boşluklara giriniz.
  • Devam Et butonuna tıkladıktan sonra ödeme bilgisi işlemlerine geçilecektir. Burada kredi kartı ya da debit kart (banka kartı) seçeneklerinden hangisi ile ödemenizi gerçekleştirmek istiyorsanız kart bilgilerinizi talep edilen boşluklara girip işleminizi onaylayınız.
  • İşleminiz sonuçlandıktan sonra İzmirim Kartınıza ne kadar bakiye yüklemesi yaptığınızı ve mevcut durumda ne kadar bakiyenizin bulunduğunu internet üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

  İzmirim Kart TL yükleme işlemleri ile ilgili çok önemli duyurular, kurum tarafından vatandaşların bilgisine sunulmuştur. Buna göre İzmirim Kart’a yapılan online yüklemeler, ödeme işleminin gerçekleşmesinden sonra yaklaşık 1 saat içinde ve kartın ilk kullanımında otomatik olarak aktif hale getirilmektedir. Bununla birlikte İzmirim Kart TL yükleme miktarı da en az 1 TL, en çok 200 TL olarak belirlenmiştir. İnternet üzerinden TL yüklemesi gerçekleştirecek Eshot İzmirim Kart kullanıcıları, yalnızca 3D Secure özelliği aktif olan kredi kartları ile ödemelerini tamamlayabilmektedir.

  İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İzmirim Kart başvuru işlemleri, kurumun internet sitesi üzerinde yer alan Online İşlemler menüsünden kolaylıkla yapılabilmektedir. İzmirim Kart (Eshot) bakiye sorgulama işleminde olduğu gibi siteye kullanıcı numarası ve şifresi ile giriş yapan kişiler, online platform üzerinden kendisinden istenen kişisel bilgiler ile fotoğraf bilgilerini sisteme yükledikten sonra kar t başvurusu yapabilmektedir.