İçeriğe geç

Kahramankart Hes Kodu Yükleme

  İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereğince toplu taşımada artık HES Kodu uygulamasına geçiliyor. Türkiye’de bütün şehirlerde vatandaşlar ulaşım kartlarına HES kodlarını tanımlamak zorundalar. Bu sebeple Kahramanmaraşlı vatandaşların HES kodlarını alarak Kahramankartlarına yüklemeleri gerekiyor. Bunu internete bağlı bir akıllı telefon, tablet yada bilgisayardan yapmak oldukça kolaydır.

  Kahramankart Hes Kodu Yükleme Nasıl Yapılır?

  Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar arasında Covid-19 hastalığının bulaşma riskini önlemek için HES kodu uygulamasına geçiliyor. İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi tarafından verilen karar ile toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar Kahramankartlarına ve temassız kredi kartlarına HES kodlarını tanımlamak zorundalar. Bunu yapmak için büyükşehir belediyesinin resmi internet sitesine yada Kahramankart internet sitesine girmek gerekiyor.

  Kahramanmaraş Belediyesi internet sitesine giriş yapmak için tıklayanız.

  Kahramankart resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Kahramankartlara HES Kodu Yüklemek İçin Son Tarih Ne Zamandır?

  Kahramankart kullanan vatandaşların kartlarına HES kodlarını yüklemeleri için verilen son tarih 15 Aralık Salı. 15 Aralık Salı 2020 tarihinden itibaren HES kodu yüklenmemiş olan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarını kullanamazlar.

  Ulaşımdan faydalanmaya devam edebilmek için HES kodlarını alarak, akıllı kartlarına yüklemeleri gerekir.

  Önce HES Kodunu Almak Gerekiyor.

  HES kodunu almak için 3 farklı seçenek vardır. HES mobil uygulaması, SMS ve E-devlet sistemi üzerinden HES kodunuzu alabilirsiniz. HES kodu almak için daha önce yazdığımız  HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

  HES Kodu Öğrenme, Alma hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Kahramankart HES Kodu Yükleme

  Kahramankartlı vatandaşlar için HES kodlarını ulaşım kartlarına entegre etmek oldukça pratik ve kolay bir işlemdir. Bunun için internet bağlantısı bulunan bir cihazınızın bulunması yeterlidir.

  Kahramanmaraş Belediyesi HES kodu zorunluluğu kararından sonra gerekli altyapı çalışmalarını bitirmiştir. Hes kodu yükleme için oluşturulan sayfaya girip, gerekli bilgileri eksiksiz şekilde yazarak, göndermeniz gerekir.

  Kahramankart HES Kodu Yükleme sayfası için tıklayınız.

  Ayrıca e-kent internet sayfasından da HES kodu yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-kent internet sayfasından HES kodu yüklemek için tıklayınız.

  Ulaşımda ödeme yapmak için kredi kartı kullanan vatandaşlar da bu sayfalardan HES kodlarını kredi kartlarına yükleyebilirler.

  İlgili sayfalarda sizden istenen verileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz ve onaylamanız HES kodu yükleme işlemi için yeterlidir.