İçeriğe geç

Kahramankart Hes Kodu Eşleştirme

  Covid-19 salgınından dolayı bir çok önlem alınmıştır. Alınan önlemlerden birisi de HES kodlarını ulaşım kartlarına eşleştirmek olmuştur. Böylece toplu taşıma araçlarına binen insanların hasta olup olmadığı görülecek ve salgının daha fazla yayılmasının önüne geçilecek. Kahramanmaraşlı vatandaşlarda bu amaçla artık Kahramankartlarına HES kodu eşleştirme işlemini yapmak zorundalar. HES kodunu akıllı ulaşım kartlarına eşleştirilmemiş vatandaşların kartları ulaşıma kapanacaktır. Şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanamayacaklardır.

  Kahramankartlara HES Kodu Eşleştirmek İçin Son Tarih Ne Zamandır?

  Kahramankart kullanan vatandaşların kartlarına HES kodlarını eşleştirmeleri için verilen son tarih 15 Aralık Salıydı. 15 Aralık Salı 2020 tarihinden itibaren HES kodu yüklenmemiş olan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarını kullanamazlar. Ulaşımdan faydalanmaya devam edebilmek için HES kodlarını alarak, akıllı kartlarına eşleştirmeleri gerekir. Eğer hala eşleştirme işlemini gerçekleştirmediyseniz, makalemize göz atarak yapabilirsiniz.

  HES Kodunu Nasıl Alabiliriz?

  HES kodunu almak için 3 farklı seçenek vardır. HES mobil uygulaması, SMS ve E-devlet sistemi üzerinden HES kodunuzu alabilirsiniz. HES kodu almak için daha önce yazdığımız  HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

  HES Kodu Öğrenme, Alma hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Kahramankart Hes Kodu Eşleştirme Nasıl Yapılır?

  Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların HES kodu eşleştirme işlemini yapmaları gerekiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bunun için gerekli altyapı çalışmasını bitirmiş durumdadır. Ayrıca artık HES kodunu eşleştirmeyenler şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanamazlar. Süreç başlamış durumdadır.  Eşleştirme işlemini iki ayrı internet sitesinden yapabilirsiniz. Bu sitelere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

  Kahramanmaraş Belediyesi internet sitesine giriş yapmak için tıklayınız.

  Kahramankart resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Kahramankart kullanan vatandaşlar için HES kodlarını ulaşım kartlarına entegre etmek oldukça pratik ve kolay bir işlemdir. Bunun için internet bağlantısı bulunan bir cihazınızın bulunması yeterlidir.

  Kahramanmaraş Belediyesi HES kodu zorunluluğu kararından sonra gerekli altyapı çalışmalarını bitirmiştir. Hes kodu eşleştirme için oluşturulan sayfaya girip, gerekli bilgileri eksiksiz şekilde yazarak, göndermeniz gerekir.

  Kahramankart HES Kodu Eşleştirme sayfası için tıklayınız.

  Ayrıca e-kent internet sayfasından da HES kodu eşleştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-kent internet sayfasından HES kodu eşleştirme için tıklayınız.

  Ulaşımda ödeme yapmak için kredi kartı kullanan vatandaşlar da bu sayfalardan HES kodlarını kredi kartlarına yükleyebilirler.

  İlgili sayfalarda sizden istenen verileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz ve onaylamanız HES kodu eşleştirme işlemi için yeterlidir.