İçeriğe geç

Kahramankart Hes Kodu

  Pandemi süreci ortaya çıktığından bu yana şehir içi toplu taşıma, hastane girişleri, kurum ve kuruluşların girişleri, avm girişleri gibi bir çok yerde HES kodu sorulmaktadır. Amaç hasta kişilerin topluma karışmasını engellemek ve pandeminin bitmesini sağlamaktır.

  Akıllı ulaşım kartlarına gelen hes kodu zorunluluğu ile bir çok ilde kartlara hes kodu eşleştirme, tanımlama işlemi yapılmaya başlanmıştır. Belediyeler büyük bir hızla gerekli altyapıyı hazırlamıştır.  Kahramanmaraş ilinde yaşayan kişiler için makalemizde hes kodu tanımlama nasıl yapılır? sorusunun cevabını görebilirsiniz.

  Kahramankart Hes Kodu Eşleştirme Nasıl Yapılır?

  Öncelikle HES kodunuzu almanız gerekir. Bunun için Sağlık Bakanlığının sunduğu hizmetleri vardır. HES kodu alma işlemi için aşağıda yazanları yapabilirsiniz.

  HES Kodu Alma

  HES kodunu almak için 3 farklı seçenek vardır. HES mobil uygulaması, SMS ve E-devlet sistemi üzerinden HES kodunuzu alabilirsiniz. HES kodu almak için daha önce yazdığımız  HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

  HES Kodu Öğrenme, Alma hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Hes kodunuzu aldıktan sonra ise aşağıda yazanları yaparak bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kahramankart Hes Kodu Eşleştirme

  Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların HES kodu eşleştirme işlemini yapmaları gerekiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bunun için gerekli altyapı çalışmasını bitirmiş durumdadır. Ayrıca artık HES kodunu eşleştirmeyenler şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanamazlar. Süreç başlamış durumdadır.  Eşleştirme işlemini iki ayrı internet sitesinden yapabilirsiniz. Bu sitelere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

  Kahramanmaraş Belediyesi internet sitesine giriş yapmak için tıklayınız.

  Kahramankart resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Kahramankart kullanan vatandaşlar için HES kodlarını ulaşım kartlarına entegre etmek oldukça pratik ve kolay bir işlemdir. Bunun için internet bağlantısı bulunan bir cihazınızın bulunması yeterlidir.

  Kahramanmaraş Belediyesi HES kodu zorunluluğu kararından sonra gerekli altyapı çalışmalarını bitirmiştir. Hes kodu eşleştirme için oluşturulan sayfaya girip, gerekli bilgileri eksiksiz şekilde yazarak, göndermeniz gerekir.

  Kahramankart HES Kodu Eşleştirme sayfası için tıklayınız.

  Ayrıca e-kent internet sayfasından da HES kodu eşleştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-kent internet sayfasından HES kodu eşleştirme için tıklayınız.

  Ulaşımda ödeme yapmak için kredi kartı kullanan vatandaşlar da bu sayfalardan HES kodlarını kredi kartlarına yükleyebilirler.

  İlgili sayfalarda sizden istenen verileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz ve onaylamanız HES kodu eşleştirme işlemi için yeterlidir.