İçeriğe geç

Kampüs Kart Nedir?

  Kampüs Kart Ankara Üniversitesinde kullanılan kimlik kartıdır. Üniversite içinde kimlik kartları akıllı kart özelliği olan kartlar olarak hizmete sokulmuştur. Bu özellik sayesinde yemek hizmetinde hızlı bir şekilde ödeme yapılması sağlanır. Kampüs Kart sadece yemekhanelerde geçerli değildir. Öğrencievlerinde, kampüs giriş-çıkışlarında, havuz ve spor tesislerinde kullanılabilir. Kampüs kartın banka kartı özelliği yoktur. Ancak istemeniz durumunda bankaya başvurarak bu özellik kazandırılabilir. Kampüs Kart almak için aşağıdaki başvuru adreslerine girmeniz gerekir.

  Kampüs Kart Başvuru İşlemi

  Aşağıdaki bağlantıları kullanarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  Personel başvuruları için;  https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/personellogin

  Yeni kayıt öğrencilerimiz başvuruları için;  https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/obsyenikayit

  Fakülte, Yüksekokul ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü 2013 den sonra kayıt olan ve Fen Bilimleri Enstitüsü hariç tüm Enstitülerin öğrencileri başvuruları için; https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/obslogin

  2014 den önce kayıt olan Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencileri başvuruları için; https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/enstitulogin

  Fen Bilimleri Enstitüsü öğrencileri başvuruları için; https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/fenbilimlerilogin

  Özel öğrencilerin başvuruları için; Özel Öğrencilerin Kampüs Kart Başvuruları)

  Kampüs Kart Bakiye Yükleme İşlemi

  ATM Cihazı ile Bakiye Yükleme

  Standart ve Limitli Kampüs Kart kullanıcıları Vakıfbank ATM cihazlarını kullanarak bakiye yükleme işlemi yapabilirler. Yükleme sırasında cep telefonuna şifre gönderilir. Gelen şifre ile giriş yapıp Kredi Kartı Borcu Ödeme sekmesine basılır. Daha sonra bu kısımdan bakiye yüklemesi yapılır.  ATM cihazında standart kart sahipleri sadece bakiye yükleme işlemini yapabilirler.

  EFT Yükleme İşlemleri

  EFT yaparak bakiye yükleme işlemini Standart ve Limitli Kampüs kart sahipleri yapabilir. Çalıştığınız bankanın ‘’Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme’’ ekranından yapabilirsiniz. Vakıfbank Maltepe Şubesi dışındaki şubelerden birini seçenler seçtikleri şube üzerinden işlem yapmak zorundadırlar.

  Sanal Pos Yükleme İşlemleri

  Sanal POS ile bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra kredi kartınız ile bakiye yükleyebilirsiniz.

  Kampüs Kart bakiye yükleme işlemi için tıklayınız.

  Saat 11:00’dan önce yapılan bakiye yüklemeleri aynı gün kullanılabilir, sonra yapılanlar ertesi gün kullanılır. Eğer Kampüs Kartınızda bulunan bakiyenin iade edilmesini istiyorsanız web sayfasında bulunan Kampüs Kart Bakiye İade Dilekçe Örneğini doldurup başvuru yapmanız gerekir.