İçeriğe geç

Kart68 Bakiye Öğrenme

  Aksaraylı vatandaşların şehir içi toplu taşıma araçlarında kullandıkları Kart68 ile kolayca ulaşım ücreti ödenir. Kart çeşitleri vatandaşların durumuna göre değişir. Öğrenci, 65 yaş üstü gibi kriterler vardır. Belirlenen kriterlere sahip olmayan vatandaşlar Tam Kart kullanırlar. Kart kullanıcıları bakiyelerini takip ederek yükleme yapmak zorundadırlar. Ulaşımdan önce bakiye sorgulama yapıp kalan bakiyeyi öğrenmek ulaşım sırasında yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçecektir. Makalemizden Kart68 bakiye öğrenme konusunda yardım alabilirsiniz.

  Kart68 Bakiye Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılabilir?

  Kart 68 bakiyenizi öğrenebilmek için aşağıdaki iki yöntemi kullanabilirsiniz. İki farklı yöntem vardır. Yöntemler ve detayları aşağıdaki gibidir:

  • Kart Okuma Cihazı ile Kart68 Bakiye Öğrenme
  • Resmi İnternet Sayfası Üzerinden  Kart68 Bakiye Öğrenme

  Kart Okuma Cihazı ile Kart68 Bakiye Öğrenme

  Kart okuma cihazları, otobüslere binişte ve metro geçişlerinde akıllı ulaşım kartlarını okuttuğumuz cihazlardır. Kart okuma cihazlarına kartımızı okuttuktan sonra ekranın altında kalan bakiye miktarı yazar. Buradan güncel bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken farklı bir işlem yoktur. Kartı yaklaştırıp cihaza okutursunuz ve bakiyenizden o anki ulaşım ücreti düşer. Ekranın alt kısmından da kalan bakiyenizi görebilirsiniz.

  Resmi İnternet Sayfası Üzerinden Kart68 Bakiye Öğrenme

  Kart68 resmi internet sayfası üzerinden ilgili sayfaya ulaşarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun için önce aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Daha sonra sizin için yazdığımız ayrıntılı adımları izleyerek kolayca bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Kart68 resmi internet sitesi üzerinden bakiye sorgulama işlemi için tıklayınız.

  Sayfaya ulaştıktan sonra yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • 16 haneli kart 68 numaranızı doğru bir şekilde girin.
  • Kart 68 kartınızın arka yüzünde bulunan 20 haneli kart numarasının son dörtlü gruptaki rakamları giriniz.
  • Ben robot değilim seçeneğini seçtikten sonra ‘İlerle’ butonuna tıklayınız.

  Kart68 Bakiye Yükleme Yöntemleri Nelerdir?

  Bakiye yükleme işlemi için kart işlem merkezleri, saha ödeme cihazları ve üye işyerlerini kullanabilirsiniz. Üye işyerlerinden bakiye yükleme ve kart alımı yapabilirsiniz. Kart dolum ve satış yeri olarak geçerler. Listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  MiniBanko ile Kart68 dolum işlemlerinizi, kağıt para ile rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. MiniBanko bulunan yerler şu şekildedir:

  • Kent Meydanı
  • Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminali
  • Valilik Binası Yanı Sanayi Köprüsü
  • Toki Salı Pazarı AVM Yanı