İçeriğe geç

Kentkart Bakiye

  Kentkart Türkiye’de toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı karttır. Bu kart ile ödeme daha kolay yapılır. Kolayca ödeme yapan yolcular ulaşımın keyfini çıkarırlar. Kent kart kullanıcıları için makalemizde bakiye sorgulama işlemini nasıl yapabileceklerini anlattık. Umarız sizlere faydalı olur.

  Kentkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent kart bakiyenizi öğrenebilmek için 4 farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden size en kolay geleni kullanarak, kartınızda kalan bakiye miktarını kolayca öğrenebilirsiniz.

  • Kart dolum noktalarından Kent Kart Sorgulama
  • İnternet Sitesi Üzerinden Kent Kart Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Kent Kart Sorgulama
  • NFC Özelliği ile Kent Kent Kart Sorgulama

  Kart dolum noktalarından Kent Kart Sorgulama

  Kent kart kullanıcıları Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini kart dolum noktalarında rahatlıkla yapabilirler. Tek yapmaları gereken en yakın kart dolum noktasına gitmektir.

  İnternet Sitesi Üzerinden Kent Kart Sorgulama

  Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler‘ menüsüne tıklayın. Daha sonra ‘Kentkart İşlemleri‘ menüsünden bilgilerinizle giriş yaparak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları tek tek takip ederek daha net şekilde yapılacakları görebilirsiniz.

  • Telefon numaranızı gereken alana doğru bir şekilde girin ve devam et butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen sms kodu ile 6 haneli yeni şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifrenizi oluşturun.
  • Gelen menüde yer alan seçeneklere arasından Kent Kart Bakiye Sorgulama seçeneğini işaretleyin.
  • Artık kartınızda ne kadar bakiye TL kaldığını görebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Kent Kart Sorgulama

  Bakiye sorgulama işlemleri arasında en çok kullanılan ve tercih edilen mobil uygulamadır. Mobil uygulama ile kent kart bakiye sorgulama işlemini büyük küçük herkes kolay bir şekilde yapabilir. Üstelik zaman ve mekan değiştirmeye gerek kalmadan her an her yerde yapılabilir. Mobil uygulama sayesinde istediğinizde bakiye sorgulaması yaparak yolculuğunuza aksamadan devam edebilirsiniz.

  Play Store – Kentkart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Kentkart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC Özelliği ile Kent Kart Sorgulama

  Kent Kart kullanıcısıysanız ve NFC özelliği olan akıllı telefonunuz varsa telefonunuzu Kentkart’a dönüştürebilirsiniz. Böylece kart taşımadan telefonunuzu kullanarak toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz.