İçeriğe geç

Konya Sosyal Kart Bakiye Öğrenme

  Yardım konusunda son dönemde sosyal yardımlaşma kartları ön plana çıkmaktadır. Bu kartlar ile artık yardım koliler ile değil, kartlara yatırılan paralar ile yapılmaktadır. Bu şekilde ihtiyaç sahipleri almak istedikleri ürünleri kendileri seçer ve boşa verilen yardım malzemesi olmaz. Herkes mutlu olur. İsrafın önüne geçilirken daha net şekilde ihtiyaçlar karşılanmış olur.  Konya ilinde bu yönde yapılan çalışmalar ile Konya Sosyal Yardım Kartı hizmete sunulmuştur.

  Kart almaya hak kazanan aileler makalemizden faydalanarak akıllarındaki sorulara cevap bulabilirler.

  Konya Sosyal Yardım Kartını Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

  Market ve bakkallarda geçerli olan Konya Sosyal Yardım Kartını almak için büyükşehir belediyesinin resmi internet sitesinden başvuru formunu doldurmanız gerekir. Formu doldurduktan sonra başvurunuz incelenir ve yardıma hak kazanıp kazanmadığınız tarafınıza bildirilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yardım kartı için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

  Konya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Konya Sosyal Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Konya Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işlemini merak edenler için burada açıklıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesinin verdiği yardım kartına ait bakiye sorgulama işlemini alışveriş yaparken kasa görevlisine sorarak öğrenme durumu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bazı kartlarda kasada böyle bir işlem yapılabilmektedir. Ayrıca belediye tarafından aldığınız sosyal kart için hesabınıza yatırılan tutar SMS olarak size gönderilmektedir. Bakiye sorgulama işlemi sadece bu şekilde yapılmaktadır. En garanti yöntem ilk başta kartınıza gelen miktarı aklınızda tutarak, yaptığınız harcamaları takip etmenizdir. Böylece sorun yaşamadan bakiyenizi kontrol altında tutabilirsiniz.

  Konya Sosyal Yardımlaşma kartı ile ilgili sorularınıza aşağıdaki kanallardan cevap bulabilirsiniz.

  Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı için başvuru yaptıysanız yada kullanım hakkında sormanız gerekenler varsa iletişim bilgileri ile ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz. Bunun için öncelikle belediyenin sunmuş olduğu Açık Kapı Hattı hizmetinden faydalanabilirsiniz. 153 numarasını arayarak bu hatta ulaşmanız mümkündür. Bunun dışında adres, telefon ve e-posta bilgileri ile ulaşmanız ve iletişim kurmanız mümkündür.

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı İletişim Bilgileri : 

  Telefon : 444 55 42
  Açık Kapı : 153
  Faks : + 90 332 211 15 76
  Web : http://www.konya.bel.tr

  Bu bilgileri kullanarak arayabilir, faks yada iletişim formu ile iletişim kurabilirsiniz.