İçeriğe geç

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

  Konya Büyükşehir Belediyesi yardıma ihtiyacı olan Konyalı vatandaşlar için sosyal yardımlar yapmaktadır. Sosyal yardım kartı aracılığı ile kişilere ihtiyaç duydukları ürünleri alma imkanı veriliyor. Bu kartlar ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldıktan sonra dönem dönem para yükleyerek ihtiyaçlarını almaları sağlanır.

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı bu amaçla verilen bir karttır. Bu kartı alan aileler özellikle son dönemde pandemi nedeniyle daralan geçimlerini biraz olsun rahatlatmaya çalışıyorlar. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart limitlerini bazı dönemlerde artırarak destek miktarını artırmaktadır. Konya Sosyal Kart kullanan vatandaşlar kartlarında kalan bakiyelerini merak ediyorlarsa bu makaleden gerekli bilgiyi bulabilirler.

  İçindekiler

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Konya Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işlemi oldukça kolaydır. Konya Büyükşehir Belediyesinin verdiği yardım kartına ait bakiye sorgulama işlemini alışveriş yaparken kasa görevlisinden öğrenebilirsiniz.  Alışveriş yapmadan önce yada sonra sorgulama yaptırabilirsiniz. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından aldığınız sosyal kart için hesabınıza yatırılan tutar SMS olarak size gönderilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart bakiye sorgulama işlemi için bu yöntemlerden başka bir seçenek yoktur.

  Konya Sosyal Yardım Kartını Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

  İnsanların kendilerini kötü hissetmeden dilediği yerden market yada bakkallarda kullanabileceği sosyal kartlar ile yüklenen para miktarınca gıda, temizlik ve kırtasiye ürünleri alabilmesine olanak tanımaktadır. Bu kartı alabilmek için başvurmak isteyen vatandaşlar Konya Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesine girerek gerekli başvuru formunu doldurabilirler.

  Konya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Konya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı ile İlgili Bilgiyi Nereden Alabiliriz?

  Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı için başvuru yaptıysanız yada kullanım hakkında sormanız gerekenler varsa iletişim bilgileri ile ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz. Bunun için öncelikle belediyenin sunmuş olduğu Açık Kapı Hattı hizmetinden faydalanabilirsiniz. 153 numarasını arayarak bu hatta ulaşmanız mümkündür. Bunun dışında adres, telefon ve e-posta bilgileri ile ulaşmanız ve iletişim kurmanız mümkündür.

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı İletişim Bilgileri : 

  Telefon : 444 55 42
  Açık Kapı : 153
  Faks : + 90 332 211 15 76
  Web : http://www.konya.bel.tr

  Bu bilgileri kullanarak arayabilir, faks yada iletişim formu ile iletişim kurabilirsiniz.