İçeriğe geç

Konya Sosyal Yardım Kartı Nedir?

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı ihtiyaç sahibi ailelere verilen bir karttır. Bu kartı alan aileler daralan geçimlerini biraz olsun rahatlatmaya çalışıyorlar. Bu kart iş yeri kapanan, işsiz kalan ve dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacıyla verilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart limitlerini bazı dönemlerde artırarak destek miktarını artırmaktadır. Konya Sosyal Kart kullanan vatandaşlar kartlarında kalan bakiyelerini merak ediyorlarsa bu makaleden gerekli bilgiyi bulabilirler.

  İnsanların kendilerini kötü hissetmeden dilediği yerden market yada bakkallarda kullanabileceği sosyal kartlar ile yüklenen para miktarınca gıda, temizlik ve kırtasiye ürünleri alabilmesine olanak tanımaktadır.

  Konya Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Bu kartı alabilmek için başvurmak isteyen vatandaşlar Konya Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesine girerek gerekli başvuru formunu doldurabilirler.

  Konya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Konya Sosyal Kart Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Konya Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru sonucunu sorgulamak için yardım masası numarası olan 153 numarasını aramanız gereklidir. Yardım başvurunuzun sonucu sms ile telefonunuza da gönderilmektedir.

  Konya Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar

  Konya Belediyesi sosyal yardım kartı limiti 3 kişilik aile için 75 TL, 4 ve 5 kişilik aile için 100 TL, 6 ve daha fazla kişilik aile için 150 TL olarak verilmektedir. Bu sene belediye tarafından yapılan düzenleme ile % 300 oranında zam yapılmıştır. Bu bağlı olarak Konya belediyesi yardım kartı limiti 3 kişilik aile için 225 TL, 4 ve 5 kişilik aile için 300 TL, 6 ve daha fazla kişilik aile için 450 TL olmuştur.

  Konya Belediyesi Sosyal Yardım Kart İletişim Bilgileri Nelerdir?

  Konya belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ve yardım kartı hakkında tüm soruları belediyenin açık kapı hattı olan 153 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Bu hat dışında ulaşabileceğiniz diğer iletişim bilgileri ise şu şekildedir:

  Telefon Numarası : 444 55 42
  Açık Kapı Hattı : 153
  Faks Numarası : + 90 332 211 15 76
  Resmi İnternet Sayfası :  http://www.konya.bel.tr

  Yardım kartlarına belediyenin uygun gördüğü zamanlarda yükleme yapılmaktadır. Bayram öncesinde mutlaka düzenli olarak para yatırılmaktadır. Düzenli yardım alan kişilere ise her ayın ilk haftası yardım paraları verilmektedir.

  Kart alan ihtiyaç sahipleri bu kartları anlaşmalı marketlerde kullanabilirler. Konya belediyesinin yaptığı anlaşma ile sosyal yardım kartı A101, BİM ve ŞOK dahil bir çok market ve bakkallarda geçerlidir.