İçeriğe geç

Muğla Kent Kart Hes Kodu

  Uzun zamandır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bir çok önlem alınmıştır. Ülkemizde bu önlemler kapsamında her vatandaşa hes kodu alma zorunluluğu getirilmiştir. Böylece kurum, kuruluş, avm, hastane gibi alanlara girişlerde ve toplu taşımada hes kodu zorunlu hale gelmiştir. Toplu taşıma araçlarına binerken kullanılan akıllı ulaşım kartlarına hes kodu tanımlamak zorunlu hale getirilmiştir. Muğla ilinde de durum bu şekildedir. Muğla kartınıza hes kodu tanımlamak için aşağıda yazanları okumaya devam etmelisiniz.

  Muğla Kent Kart Hes Kodu Yükleme Nasıl Yapılır?

  Muğla kentinde toplu taşıma araçlarında seyahat etmek istiyorsanız, ulaşım kartınıza hes kodunuzu tanımlamanız gerekir. Muğla Büyükşehir Belediyesi bunun için gerekli altyapıyı hazırlamıştır. Gerekli çalışmalar tamamlandığından bu yana herkes ulaşım kartına hes kodunu yükleyerek ulaşımdan faydalanmaya devam ettiler. Muğla kent kart hes kodu yükleme işlemi için aşağıdaki adımları eksiksiz ve doğru olarak takip etmelisiniz.

  • Size daha önce paylaşarak bilgi verdiğimiz HES Kodu Öğrenme makalesine bakarak HES kodunuzu alın. Bu işlem çok kolaydır. Eğer hes kodunuzu önceden aldıysanız, bir sonraki adımla devam edebilirsiniz.
  • HES kodunuzu aldıktan sonra hes.mugla.bel.tr adresine girin. Bu sayfada Muğla Kent Kart hes kodu tanımlama işleminizi gerçekleştireceğiz.
  • Bu sayfada bulunan alanları eksiksiz ve doğru şekilde doldurun. Hes kodunuz, TC kimlik numaranız, ulaşım kartınızın numarası yada kredi kartı numarasınız istenir. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurun.
  • En son olarak da “Tanımla” butonuna tıklayın. Artık kartınıza HES kodu tanımlama işleminizi bitirmiş oldunuz. Muğla ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  Muğla kart hes kodu tanımlama işlemi oldukça kolay ve pratiktir. Bu işlemi şehir içi toplu taşımadan faydalanmak isteyen herkes yapmalıdır. Yapılmaması durumunda HES kodunu tanımlamayan kişiler şehir içi toplu taşımadan faydalanamazlar. Ulaşımda sıkıntı yaşamamak için kodunuzu mutlaka kartınıza tanımlayınız. HES kodunu toplu ulaşım kartına tanımlamanın amacı hasta yada temaslı olan kişilerin size yakınlaşmasını engellemek, böylece pandemi döneminin daha kısa sürmesini sağlamaktır. Korora virüs pandemi sürecinin daha kısa sürmesi için alınan önlemlere uyulması gerekir.