İçeriğe geç

Nüfus Müdürlüğü Pasaport Durum Sorgulama

  Vize başvuru sonrası başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını sorgulamak için Nüfus Müdürlüğünün sayfasını kullanabilirsiniz. Burada pasaport sorgulama kısmı bulunmaktadır. Ayrıca kullanabileceğiniz farklı yöntemler ve detayları makalemizin devamından bulabilirsiniz.

  Nüfus Müdürlüğü Pasaport Durum Sorgulama

  Pasaport sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılır. Nüfus Müdürlüğü üzerinden sorgulama sayfası vardır ancak bu sayfadan e-devlete yönlendirilir. Nüfus Müdürlüğü pasaport sorgulama işlemini için e-sorgulamalar sayfasına ulaşabilirsiniz. Ancak bu sayfa üzerinden değil e-devlet üzerinden sorgulama yapılır. İlgili sayfaya ulaştığınızda listede ‘Pasaport Başvuru Durumu Sorgula’ bağlantısını bulmanız gerekir. Daha sonra tıklayarak e-devlet üzerinden ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Nüfus Müdürlüğünün Sorgulama sayfalarının bulunduğu listeye ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Nüfus Müdürlüğü e-sorgulamalar sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Bu sayfada listelenen sorgulamalar arasında pasaport sorgulama bağlantısını bularak tıklayabilirsiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü pasaport sorgulama işlemini e-devlet kapısı internet sitesine yönlendirir. Sorgulama yine e-devlet üzerinden yapılır.

  Sorgulama sayfasından e-devlet kapısı internet sitesine ulaşırsınız. Sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak e-devlet kapısı internet sitesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanmalısınız.

  E-devlet Kapısı uygulamasına giriş sayfasına gitmek için tıklayınız.

  • Sonra giriş sayfasından TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapmalısınız.
  • e-devlet kapısı sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına pasaport sorgulama yazarak pasaport sorgulama sayfasını bulabilirsiniz. Ancak isterseniz aşağıdaki adıma geçerek doğrudan sayfanın linkini kullanabilirsiniz.
  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sayfasında bulunan Pasaport Başvuru Durumu Sorgulama alanı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Pasaport Başvuru Sorgulama sayfası için tıklayınız.

  • Artık bu sayfadan pasaport başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Pasaport Durum Sorgulama

  Mobil uygulama üzerinden de pasaport sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Bunun için e-devlet mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir. e-devlet mobil uygulamasını indirebilmeniz için bağlantıları aşağıda veriyoruz. Bu bağlantılardan telefonunuza uygun olanı seçerek indirebilirsiinz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra aynı yolu izleyerek sisteme giriş yapıp pasaport sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.