İçeriğe geç

OGS Bakiye Yükleme

  Ülkemizde köprü ve otoyol geçişlerinde daha önce oluşan uzun kuyruklar için çeşitli çözümler üretilmişti ancak sonuca varılamamıştı. Son dönemlerde artık daha sistemli ve kolay bir hale geldi. OGS geçiş sistemi ile köprü ve otoyol geçişlerinde yoğunluk yaşanmasının önüne geçilmek planlanmıştır. Bu sistem ile geçiş yapan araçlar geçiş kuyruğu beklemeden pratik bir şekilde geçebilmektedir. OGS ile geçiş yapıyorsanız bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Çünkü yetersiz bakiye ile geçiş yapılması durumunda cezai işlem uygulanmaktadır. Ceza almamak için bakiyenizi geçiş için yeterli olacak miktarda tutmalısınız. OGS kartınızın bakiyesini sorgulamak için kullanabileceğiniz bir kaç yöntem mevcuttur.

  OGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  OGS bakiye yükleme işlemi için kullanabileceğiniz yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • PTT şubesine giderek OGS Bakiye Yükleme
  • Anlaşmalı bankalar ile OGS Bakiye Yükleme

  Ayrıca müşterisi olunan bankada OGS için bir otomatik ödeme talimatı oluşturulur. Bu durumda, belirli aralıklarla ya da OGS bakiyesi belirli bir limitin altına düşünce kredi kartı ya da vadesiz hesaptan OGS cihazına bakiye yüklenir.

  PTT şubesine giderek OGS Bakiye Yükleme

  OGS sistemleri için PTT şubelerine gidilebilirsiniz. Şubede OGS hesabınıza bakiye yükleme işlemi yapabileceğiniz gibi, başvuruda yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli evrakları hazırlayarak yanınızda götürmeniz gerekir.

  Bakiye yükleme işlemi için PTT’nin internet bankacılığı hizmetini de kullanabilirsiniz. Bunun için resmi internet sayfasına girmeniz gerekir.

  Banka Hesaplarından OGS Bakiye Yükleme

  Birçok banka OGS Bakiye yükleme hizmeti vermektedir. Çalıştığınız bankanın OGS bakiye yükleme işlemini araştırarak ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu işlemi günün her saati yapabilirsiniz. Bankalar ile OGS yükleme seçeneklerini şöyle sıralayabiliriz:

  • İnternet Bankacılığı ile OGS Bakiye Yükleme: İnternet bankacılığı hizmeti veren bankalar bunun için size imkan sağlamaktadır. Bakiyenizi kredi kartınızdan yada hesabınızdan yatırabilirsiniz.
  • ATM Cihazlarından OGS Bakiye Yükleme: Bankaların ATM cihazlarını kullanarak günün her saati OGS bakiyenizi yükleyebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığı ve mobil uygulamalar üzerinden OGS Bakiye Yükleme : Çalıştığınız bankanın internet bankacılığı adresini kullanarak bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca her bankanın mobil uygulaması mevcuttur. Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek bakiye yükleme ve takip işlemlerinizi daha kolay bir şekilde her an gerçekleştirebilirsiniz.
  • Telefon bankacılığı aracılığıyla OGS Bakiye Yükleme : Yine çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri, çağrı merkezi yada telefon bankacılığı olarak adlandırdıkları hizmetlerini kullanarak bakiye yükleme yapabilirsiniz.