İçeriğe geç

Opet Kart Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Opet kart puan bakiyesi sorgulama işlemi online işlem merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Online işlem merkezine girerek puan işlemleri bölümüne girerek bakiye ve puan sorgulama işleminde bulunabilirsiniz. Opet kart puan sorgulama işlemi ise şu şekilde yapılmaktadır;

  • Paro ekranına giriş yaprak istasyon görevlilerinden bilgi alabilirsiniz.
  • Opet mobil uygulamasına girerek puan sorgulama işleminde bulunabilirsiniz.
  • 444 6 738 numaralı çağrı merkezini arayarak Opet puanınızı sorgulayabilirsiniz.
  • Puan bakiyesini öğrenmek için 6738’e Bakiye yazıp boşluk bırakarak kart numaranızı veya cep telefon numaranızı girerek sms olarak gönderebilirsiniz.
  • Sms ile yapılan sorgulama işleminde operatör tarife üzerinden 1 sms ücreti almaktadır.

  Opet Kart Fırsat Ve Ayrıcalıklar Nelerdir?

  Opet kart imkan ve ayrıcalıklarından yararlanmak için Opet Kart veya Paro kartınız ile bezin, dizel, akaryakıt alışverişlerinizden puan kazanabilirsiniz. Alışveriş yaparken kasa görevlisine kartı vermeniz yeterlidir. Yapılan her alışverişte %0,5 para puan verilmektedir daha sonra yapılacak olan alışverişte %0,5 Parapuan harcayabilirsiniz. 100 TL bezin veya akaryakıt alımlarında Paropuan kart ile alışveriş yaptığınız durumda 50 Paropuan kazanılmaktadır. Opet Kart ve Opet istasyonlarında yapılacak olan alışverişlerden kazanılan Paropuanlar sadece Opet ve diğer Paro üye iş yerlerinde harcanabilir. Opet kart ile yapılacak olan alışverişlerden kazanılan puanlar ise sadece Opet işyerlerinde kullanılmaktadır.

  Opet Kart Üzerinden Kazanılan Puanlar Nasıl Harcanır?

  Opet Kart üzerinden kazanılan Parapuanlar Opet istasyonlarında harcanılması için katın aktifleştirme işlemi yapılması gerekmektedir. Opet kartı açtırmak için sms yolu üzerinden veya online işlemler, Opet mobil uygulama üzerinden kart aktifleştirme işleminde bulunabilirsiniz. Opet kart sms ile aktifleştirme işlemi için gerekli işlemler şu şekildedir;

  • Cep telefonunun sms bölümüne giriniz daha sonrasında ise büyük harflerle paro yazınız, boşluk bırakarak Opet kart numarasını giriniz.
  • Kart numarası girildikten sonra ad soyad, doğum tarihi bilgilerini giriniz ve yazılan mesajı 6738’e gönderiniz.

  Şifreli formlar için gerekli işlemler ise şu şekildedir;

  • Sms bölümüne girerek mesajın başına kabul yazınız, boşluk bırakarak formda bulunan şifreyi giriniz daha sonrasında ise kart numarasının on hanesini yazınız.
  • Mesajın sonuna, ad soyad, plaka numarası, kısa mesaj gönderilecek olan cep telefonu numarası ve doğum tarihini giriniz, yazılan mesajı 6738’e yollayınız.

  Online ve Mobil aktifleştirme için gerekli işlemler ise şu şekildedir;

  • https://oim.opet.com.tr/KartAktivasyonu.aspx adresine girerek form üzerinde ki gerekli bilgileri doldurunuz.
  • Opet mobil uygulaması indirerek uygulamaya giriş yapınız daha sonrasında istenilen bilgileri girerek aktifleştirme işlemini gerçekleştirin.

  Opet Worldcard Kampanya Katılım Şartları Nelerdir?

  Opet Worldcard, World’ün verdiği bütün kampanya ve koşulları Opet işyeri üzerinden kullanmanızı sağlar. Opet üzerinden yapacağınız her 125 TL ve üzeri alışverişlerde 5 TL, ay içerisinde üç defa yaptığınız takdirde 25 TL Opet Puan vermektedir. Kampanya her ay yenilenmektedir. Opet Worldcard kampanya katılım koşulları ise şu şekildedir;

  • Kampanyaya katılmak isteyen kişiler Opet yazıp boşluk bırakarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını yazarak 4421’e gönderebilirler veya yapikredi.com.tr adresine girerek başvuruda bulunabilirler, Yapı Kredi müşterisi olmayan kişiler Yapı Kredi şubelerine giderek Opet Worldcard başvuru işleminde bulunabilirler.
  • Kampanyaya katılım gösterecek kişilerin Opet Kart’ı veya Paropuan Kartı olması gerekmektedir, kartları bulunmayan kişiler Opet Worldcard kredi kartı başvurusunda bulunamaz.

  Opet Worldcard Üzerinden Puan Nasıl Toplanır?

  Opet Worldcard üzerinden Paropuan toplamak isteyen kişiler Opet istasyonlarında tek seferde yapacakları 125 TL ve üzeri akaryakıt alışverişlerinden puan kazanabilmektedirler. Toplanan puanlar Opet Worldcard’a yüklenmektedir, kazanılacak olan Opet puanları, bir sonra ki akaryakıt alımında kullanabilirsiniz. Opet Kart veya Opet Worldcard ile yapılacak olan alışverişlerde puan kazanma yolu ise şu şekilde olmaktadır;

  • Yapılan harcamalar bir ay üzerinden hesaplanmaktadır, her ay yeniden puan yüklemesi yapılmaktadır.
  • Kazanılan puanlar başka bir kampanya ile kullanılmamaktadır.
  • Aynı gün sadece bir defa puan kazanma işleminde bulunabilirsiniz.
  • Geçmişe dair yapılan alışverişlere veya Opet Worldcard ile başka akaryakıt istasyonlarından yapılan alışverişlere puan verilmemektedir.