Shell kart puanlarını ve işlem geçmişini sorgulamak için www.shellsmart.com adresine girerek veya Shell mobil uygulamasına girerek puan sorgulama işleminde bulunabilirsiniz. Shell kart puan ve işlemini görebilmek için Shell kartı kayıt ettirmek gerekmektedir. Shell yetkili şubelerinden veya internet sitesi üzerinden kart kayıt işleminde bulunabilirsiniz.

Shell ClubSmart Kart Nedir?

Shell  puan kazandıran ClubSmart kart, Shell üzerinden yaptığınız alışverişlerde indirim ve puan veren bir kart türüdür. Kartın kayıtlı olması için cep telefonu bilgisinin eksiksiz verilmesi gerekmektedir. Kartın aktifleştirme işlemi için kartın son 12 ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Kartı aldığınız aracın plakasını ilgili Shell şubelerine vererek karta tanımlamanız gerekmektedir. Alternatif bir kart numarası ile kayıtlı olduğu durumda kart aktif olmamaktadır. Shell ClubSmart puan harcaması nasıl yapılmaktadır;

 • Yaptığınız her alışveriş sonucunda karta otomatik olarak Smart puan yatmaktadır.
 • Biriken puanları harcamak istediğiniz zaman akaryakıt alınırken satış elemanına puan kullanma isteğinizi belirterek cep telefon numaranızı vermeniz gerekmektedir.
 • Cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gelmektedir, şifreyi ön saha satış elemanına belirterek puan harca işlemini yapabilirsiniz.

Türk Telekom Shell Kampanyası

Türk Telekom Shell akaryakıt kampanyası, mobil esnaf tarifesi olan kişiler için geçerlidir. Mobil internet kullanan kişilerde hakkının tükenmesi üzerine 30 TL paket aşımı izni vermektedir. Kampanyadan ClubSmart üyeleri veya Shell İstasyonlarında akaryakıt alan kişiler 15 TL ve üstü alışverişlerinde otogaz ya da akaryakıt hediyesi verilmektedir. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler Shell kart sahibi olması gerekmektedir. Yakıt kampanyası için Shell yazarak 5060’a kısa mesaj göndermeniz yeterli olmaktadır. Shell ClubSmart kart numarası ile kampanya numarasını 2313’e göndermeniz gerekmektedir. Hediye olarak verilecek olan puanlar Shell kartlara yüklenmektedir. Smartpuan kampanyasından faydalanacak olan kişiler Shell işyerlerine üye olması gerekmektedir. Üye olmayan kişiler bu kampanyadan faydalanamaz, 18 yaşından küçük kişiler bu kampanyaya katılım sağlayamamaktadır.

Shell ClubSmart Puanı Nasıl Kazanılmaktadır?

Shell Smart puan kazanılması için Shell işyerlerinde yakıt alışverişi yapılması gerekmektedir. Her biriken 500 Smartpuan 5 TL’ye tekabül etmektedir. Smart kartı online olarak kaydettiren kişilere 50 Smart puan verilmektedir. Kartı kaydettirdikten sonra kartı taşımanıza gerek kalmamaktadır sadece karta tanımlı plakalı araç ile akaryakıt almanız gerekmektedir. Kartı online olarak kaydettirmek için www.shellsmart.com adresine girerek online kayıt işleminde bulunabilirsiniz. Her Shell kurşunsuz bezin alımında 2 puan alabilirsiniz. Diesel alımlarında bir puan, kurşunsuz bezin alımlarında bir puan, alabilirsiniz puanlar alınan bezin litresine göre yükselmektedir.

Shell Vodofone Kampanyası

Shell Vodofone Red kampanyasına kayıt olmak için Zubizu yazıp 6666’a göndermeniz gerekmektedir. Zubizu sistemine kayıt olduktan sonra araç plakası ile birlikte, ClubSmart kartınızın numarasını sisteme kayıt etmeniz gerekmektedir. Kayıt işlemi yapıldıktan sonra her bezin alımınızda 5 kat daha fazla Smart puan Shell Kart içerisine yüklenmektedir. https://www.zubizu.com/referencecode  adresine girerek Vodofone referans numarası ile birlikte kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Shell Kampanya koşulları ise şu şekildedir;

 • Zubizu kampanyasından sadece Shell müşterili faydalanabilmektedir.
 • Kampanyaya katılın kişiler, katılım gösteren istasyonlar üzerinden bezin alışverişi yapmaları gerekmektedir.
 • Kampanyaya katılım anından itibaren alacağınız her akaryakıt ve otogazlarda hediye puan verilmektedir.
 • 000 TL ve üzerinde alışveriş yapan kişiler 5 kat Smart puan kampanyasından faydalanabilmektedir.
 • Kampanyaya katılmak isteyen kişiler gün içerisinde maksimum 3 kez yakıt alımında bulunabilmektedir.
 • Ödeme işlemleri nakit ve kredi kartı üstünden olabilmektedir, kazanılan puanlar Zubizu üzerinden uygulamaya kayıt edilmektedir ve Zubizu üzerine karta yükleme yapılmaktadır.
 • Yapılan her alışverişten 48 saat sonra puan yüklemesi yapılmaktadır.
 • Yapılan puan yüklemeleri 6 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir.
 • 500 Smart puan 5 TL’ye eşittir ve 5 TL üzerinden akaryakıt alınabilmektedir.
 • Smart puan harcaması yapılacağı zaman en az 1 TL tutarında bir ürünün alınması gerekmektedir.
 • Alınan yakıta göre Smart puanların değeri artmaktadır.