Pandemi döneminde birçok aile ve işletme sahibi zor durumda kalmıştır. Kapanmalardan dolayı ödemelerinde sorunlar yaşayan vatandaşların bu zor dönemi daha kolay atlatabilmeleri için bankalar kredi vermektedirler. Pandemi nedeniyle kredi almak isteyenler Ziraat Bank pandemi kredisi için nasıl başvuru yapacaklarını merak etmektedirler. Böyle bir talebiniz varsa yapacaklarınızı makalemizde sizlerle paylaşacağız.

Pandemi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurularınızı atm cihazı, internet şube ve mobil uygulamayı kullanarak yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir:

Ziraat İnternet şube ile pandemi kredi başvurusu yapma :

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet şubeye giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

Ziraat internet şubesine giriş yapmak için tıklayınız.

  • İnternet şubeye bankadan aldığınız giriş bilgileriniz ile giriş yapınız.
  • Sonra ‘Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları’ yolunu takip ederek karşınıza gelen ekranda kredi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil uygulama ile pandemi kredi başvurusu yapma :

Mobil uygulamayı kullanarak başvuru yapabilmek için öncelikle akıllı telefonunuza Ziraat mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Play Store – Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

App Store – Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Ziraat Mobil uygulamasından “Hemen Başvur” seçeneği ile parolanızı oluşturabilirsiniz. Daha sonra Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat ATM cihazları ile pandemi kredi başvurusu yapma :

Pandemi kredisi için başvuru yapmak isterseniz ATM cihazlarını kullanabilirsiniz. Bunun için Bankkartınızla giriş yaparak başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Kartınız yoksa “Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi” yolunu izleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Pandemi Kredisi Hakkında Bilgiler

Bütün dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını, ülkemizi de etkilemiştir. Üretim ve istihdamı kötü yönde etkileyen bu durumun etkilerini en aza indirmek için uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi verme kararı aldı. Bu kapsamda temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda alabilmeleri için bireysel müşterilerine 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere 36 ay vadeli ve aylık eşit taksitli kredi vermektedir.