İçeriğe geç

KOSGEB Kredi Başvurusu E-devlet

  KOSGEB Girişimci Kredisi olarak geçen KOSGEB hibe kredisi, yeni bir iş yeri açmak isteyen girişimcilere verilen kredi+ hibedir. Bu krediyi alabilmek için başvuruda bulunan kişilerin bazı şartları karşılaması gerekir. Şartları karşılayan kişiler hibe+kredi için başvuruda bulunabilirler ve kurum uygun görürse kredilerini almaya hak kazanırlar.

  KOSGEB Kredi Başvurusu E-devlet ile Nasıl Yapılır?

  E-devlet pek çok kurum ve kuruluşun başvuru ve diğer işlemlerini yapabilmektedir. KOSGEB’de başvuruları e-devlet üzerinden almaktadır. KOSGEB faizsiz kredi başvurusu için e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun için e-devlet resmi internet sayfasına yada mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Daha sonra KOSGEB sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

  E-devlet üzerinden KOSGEB başvuru sayfasına girerek başvurunuzu nasıl yapacağınızı aşağıdaki adımları okuyarak öğrenebilirsiniz.

  E-devlet sistemine aşağıdaki bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz.

  E-devlet internet sayfasına girmek için tıklayınız.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kredi destek programının amacı ekonomik kalkınma ve istihdamın kolaylaşması, sorunların çözümü, girişimcilerin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve yeni işletmeler kurulmasıdır.

  KOSGEB kredisi için bazı şartlar aranmaktadır. Bu istenen şartları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Kurum tarafından verilen eğitimi tamamlamanız gerekiyor. Bu eğitim sonrasında KOSGEB tarafından sertifika alıyorsunuz. Bu sertifikayı almadan başvuru yapamazsınız.
  • Şirketi sertifikayı aldıktan sonra kurmuş olmanız.
  • Şirketinizi bir ortak ile birlikte kurabilirsiniz. Sizin hissenizin %30 olması yeterlidir.
  • Erkek girişimcilere %60, bayan girişimcilere %70 gibi bir destek oranı bulunmaktadır.

  Girişimcilik eğitimine başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  E-devlet dışında KOSGEB.gov.tr üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kosgeb resmi internet sitesine girebilirsiniz.

  KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapmak için tıklayınız.

  Bu sayfaya girdikten sonra karşınıza çıkan alanda hangi hizmete başvurmak istediğinizi seçip ilgili belgeleri sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.