İçeriğe geç

Ptt Bakiye Sorgulama Mesajla

  Ptt’de posta çeki hesabı olan kişilerin ve Ptt ile para transferi yapan kişilerin hesaplarında ki bakiyeleri ile işlem yapabilmelerini sağlayan kart, Ptt karttır. PTT kart ile bankaların ATM’lerinden çekim yapılabilir, alışverişlerde bu karttan ödeme yapılabilir pttmatik cihazlarından nakit para çekilebilir. Ayrıca fatura ödeme ve anlaşmalı kuruluşlara ödeme yapma gibi işlemlerde yapılabilmektedir.

  PTT Kart Nasıl Alınır?

  PTT kart alabilmek için en yakın Ptt işyerine giderek görevliye Posta Çeki Hesabı açtırmak istediğinizi söyleyiniz. Görevli gerekli işlemleri yaptıktan sonra kartınızı alabilirsiniz. PTT kart ile ilgili diğer bilgiler şu şekildedir:

  • Emekliler maaşlarını PTT üzerinden alabilirler.
  • PTT çeşitli müşterilerine özel Esnaf Pttkart, Motif kart, Kampüs Pttkart vermektedir. Bu kartları şartları karşılayan kişiler alabilmektedir. Esnaf, memur yada öğrenci olmanız gereklidir.

  PTT Bakiye Sorgulama Mesajla Nasıl Yapılır?

  Ptt Bank’ın müşterileri için sunduğu kolaylıklar arasında şubeye gitmeye gerek duymadan istedikleri işlemleri yapabilmelerini sağlayan seçenekler vardır. Üstelik bu seçeneklerde işlem ücreti, kart aidatı gibi masraflar almayarak büyük kolaylık sağlıyor. Bazı vatandaşlar bu bakiye sorgulama yöntemlerini kolayca kullanabilmektedir ancak bir kısım vatandaşımız internet üzerinden sorgulama yapmayı bilmiyor yada internet imkanı yok. Bu yüzden PTT bazı işlemlerde mesaj ile işlem yapma hizmeti sunuyor. Ancak bakiye sorgulama için böyle bir hizmeti yoktur. PTT mesaj ile bakiye sorgulama hizmeti vermemektedir. Gelecekte böyle bir hizmet vermeye karar verirse sizlerle mutlaka paylaşırız.

  Ptt, Ptt kart bakiyenizi sorgulamak için farklı birçok seçenek sunmaktadır. İsterseniz bu yöntemleri kullanarak Ptt kart bakiyenizi kolayca sorgulayabilirsiniz. 6 farklı yöntem vardır. Bunlardan bir kısmı internet üzerinden olduğu gibi, bazıları internet imkanı olmayanların kullanabileceği yöntemlerdir.

  Mesaj Dışında PTT Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Aşağıdaki yollardan her biri PTT hesabınızdaki bakiyenizi kolay bir şekilde sorgulamak içindir. Bu yollar ile Ptt kartınızın bakiyesini pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • E-Devlet Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • Alo PTT Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Müşterisi Olmayanlar için Tc. Kimlik numarası ile PTT Hesap Sorgulama
  • İnternet Bankacılığı ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Mobil Uygulaması ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTTmatik ile PTT Hesap Sorgulama