İçeriğe geç

PTT Mesajla Bakiye Sorgulama

  Pttkart Nedir? Nasıl Pttkart sahibi olabilirim?

  Ptt ile çalışan kişilerin posta çeki hesabı sahiplerinin hesaplarındaki bakiyeleri ile çeşitli bankaların ATM’lerinden çekim yapabilmeleri, alışverişlerde nakit yerine Ptt kartı kullanabilmeleri ve pttmatiklerde nakit para çekimi yapabilme, fatura ödeme, anlaşmalı kuruluşlara ödeme yapabilme gibi işlemleri yapabilen karttır.

  Bu karttan faydalanabilmek için size en yakın PTT işyerine başvurarak Posta Çeki Hesabı açtırmanız gerekir. Ayrıca emekliler maaşlarını PTT üzerinden alabilirler. PTT çeşitli müşterilerine özel Esnaf Pttkart, Motif kart, Kampüs Pttkart vermektedir. Bu kartları şartları karşılayan kişiler alabilmektedir. Esnaf, memur yada öğrenci olmanız gereklidir.

  PTT Mesaj ile Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ptt Bank’ın müşterileri için sunduğu kolaylıklar arasında şubeye gitmeye gerek duymadan istedikleri işlemleri yapabilmelerini sağlayan seçenekler vardır. Üstelik bu seçeneklerde işlem ücreti, kart aidatı gibi masraflar almayarak büyük kolaylık sağlamış olur. Bazı vatandaşlar bu bakiye sorgulama yöntemlerini kolayca kullanabilmektedir ancak bir kısım vatandaşımız internet üzerinden sorgulama yapmayı bilmemektedir. PTT yine bazı işlemlerde mesaj ile işlem yapma imkanı vermiştir. Ancak bakiye sorgulama için böyle bir hizmeti yoktur. PTT mesaj ile bakiye sorgulama hizmeti vermemektedir. Gelecekte böyle bir hizmet vermeye karar verirse sizlerle mutlaka paylaşırız.

  Size şöyle bir seçenekler sunabiliriz. Ya aşağıda paylaştığımız bakiye sorgulama seçeneklerinden birisini seçip size uygun olan yöntemle bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ya da PTT’nin sunduğu hesap hareketleri hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmeti müşteri hizmetlerinden talep edebileceğiniz gibi İnternet şubesinden de öğrenebilirsiniz. Sizin isteğinize göre müşteri hizmetleri mesaj olarak genel bir mesaj atacaktır. Burada haftalık veya aylık olarak hesap özetinizi görebilirsiniz.

  Mesaj Dışında PTT Bakiye Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

  Aşağıdaki yollardan her biri PTT hesabınızdaki bakiyenizi kolay bir şekilde sorgulamak içindir. Bu yollar ile Ptt kartınızın bakiyesini pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • E-Devlet Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • Alo PTT Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Müşterisi Olmayanlar için Tc. Kimlik numarası ile PTT Hesap Sorgulama
  • İnternet Bankacılığı ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Mobil Uygulaması ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTTmatik ile PTT Hesap Sorgulama