PTT, son yıllarda müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor ve bu hizmetlere yeni hizmetler eklenmeye başlamıştır. PTT kart yeni hizmetlerden birisidir. PTT kart ile posta çeki hesabında bulunan paralarının yatırılması, çekilmesi, kullanılması sağlanır. PTTmatikleri kullanarak bu işlemler daha kolay yapabilirler. PTT kart sayesinde fatura ödemelerini yapabilirler. Yurt içinde ve yurt dışında internet alışverişi yapabilirler. Tüm bunları yaparken PTT kart’a ait şifrelerinin yanlış girilmesi durumunda kartları bloke olabilir.

Bu yüzden PTT kart kullanıcıları arasında merak edilen konulardan birisi de: ‘Kart bloke nasıl kaldırılır?’ sorusudur. Bunun için nasıl bir yol izleyeceğinizi sizlere anlatmaya çalışacağız.

Eğer PTT kartınızın şifresini peş peşe yanlış girerseniz, kart şifreniz bloke olur. Şifrenizin bloke olmasıyla birlikte kartınızda bloke olur. Güvenlik amacıyla kapanan kartınızdaki bu blokeyi kaldırabilmek için birkaç işlem yapmanız gerekir. Daha sonra kartınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

  • PTT şubelerinden PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?
  • İnternetten ve ATM’lerden PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?
  • Müşteri Hizmetlerini arayarak PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

PTT şubelerinden PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

PTT kartınızın bloke olması durumunda, size en yakın şubeye giderek yardım alabilirsiniz. Kartınızın çalınma, kaybolma yada dolandırıcılık yapmak isteyen birisi tarafından bloke edildiği varsayılarak, güvenlik amacıyla şubeye gitmeniz gerekir.

İnternetten ve ATM’lerden PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

İnternet üzerinden bloke kaldırma işlemi yapmanız mümkün değildir. Kartınızın internet dolandırıcıları tarafından kullanılarak bloke edilmiş olması ihtimaline karşı şubeye giderek, bloke işlemini kaldırmanız gerekir.

Müşteri Hizmetlerini arayarak PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Müşteri hizmetlerini arayarak başınıza geleni anlatmanız durumunda, size yardımcı olabilirler. Kartın bloke olmasının sebebini ve başkasının elinde olmadığına emin olmaları gerekiyor. Bazı durumlarda kartınızın bloke olması size bağlı olmayan sebeplerden de kaynaklanabilir. Müşteri hizmetleri yetkilisi, gerekli işlemleri yaparak durumu çözer. Sizden gerekli bilgileri isteyerek, kartınızın blokesini kaldırır ve kullanıma açar. Müşteri hizmetlerini ararken kullandığınız telefon numarasının, kartınızı alırken PTT görevlisine verdiğiniz numara ile aynı olması gerekir.