İçeriğe geç

Garanti Bankası Cihaz Eşleştirmesi Nasıl Kaldırılır?

  Garanti BBVA güvenliğinizi sağlayarak bankacılık hizmetlerinizi yapmanız için çalışmaktadır. Kullanılan bazı güvenlik yöntemlerinden biriside cihaz eşleştirme özelliğidir. Makalemizde cihaz eşleştirmesi ve kaldırılması hakkında bilgi vereceğiz.

  Garanti Bankası Cihaz Eşleştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

  Mobil uygulamalarda kullanılan cihaz eşleştirme özelliği ile akıllı telefonunuz eşleştirilir ve bankacılık hizmetlerine daha kolay erişim sağlarsınız. Cihaz eşleştirme güvenlik doğrulama yöntemidir. Garanti bankası cihaz eşleştirme hizmeti için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz.

  Cihaz eşleşmesi özelliğini mobil uygulamanıza güvenli giriş yaptıktan sonra Ayarlar menüsü altındaki Giriş ve Bildirim Ayarları adımından “Beni Hatırla” / “Müşteri Numaramı Hatırla” butonu ile aktif hale getirebilirsiniz. Cihaz eşleşmesi bulunduğu müddetçe cihaz üzerinden yalnızca kendiniz bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz.

  Cihaz eşleşmesi özelliği aktif olan mobil bankacılık uygulamalarını açtığınızda Müşteri numaranız otomatik olarak karşınıza çıkacaktır ve Garanti BBVA giriş yapılan cihazın size ait olduğunu teyit edecektir.

  Cihaz eşleşmesinin faydaları nelerdir?

  • Mobil bankacılık uygulamalarına daha hızlı giriş yapabilirsiniz,
  • Mobil bankacılık uygulamasını her açışınızda müşteri numaranızı yazmanıza gerek kalmaz.
  • Tek seferlik şifre veya Cep Şifrematik / Şifrematik kullanmadan bankacılık hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

  Cihaz Eşleşmesi özelliği tamamen ücretsizdir. Bu hizmet için ayrıyeten ücret ödemeniz gerekmez. Banka tarafından verilen güzel bir hizmettir. Eğer tokenizasyon özelliğini aktif hale getirirseniz, mobil cihazlarınızı yalnızca kendiniz kullanın. Başkalarının kullanmasına izin vermemenizi öneririz. Cihazlarınızı farklı bir kişinin kullanımına sunmadan önce bu özelliğin kaldırıldığından emin olun. Kolay bir şekilde erişim sağlayan kişiler zararlı durumlar yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden lütfen telefonunuzu kimseye vermeyin.

  Garanti Bankası Cihaz Eşleştirmesi Nasıl Kaldırılır?

  Garanti bankası cihaz eşleştirme hizmeti oldukça kolay ve güvenli şekilde mobil şubeye giriş yapmanızı ve hizmet almanızı sağlar. Ancak bazen bu eşleştirmeyi iptal etmeniz gerekebilir. Eğer cihaz eşleştirmenizi iptal ederek kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

  • Mobil uygulamaya güvenli bir şekilde giriş yapın.
  • Ayarlar menüsü altındaki Giriş ve Bildirim Ayarları adımından “Beni Hatırla” / “Müşteri Numaramı Hatırla” butonunun aktifliğini kaldırın.

  Artık Garanti bankası cihaz eşleştirmesini kaldırmış olursunuz. Bu yine bu yol ile aktif hale getirebilirsiniz.