İçeriğe geç

Şartlı Sağlık Yardımı e-Devlet

  Şartlı sağlık yardımı başvurusu için ikamet edilen yerdeki Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına gidip başvuru oluşturulabilir. Bu işlem oldukça basittir. Orada sizden istenen belgeleri doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  Şartlı Sağlık Yardımı e-Devlet Üzerinden Nasıl Sorgulanır?

  Şartlı sağlık yardımı alabilmek için başvuru oluşturan maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar, başvurularının sonucunu merak edebilirler. Şartlı sağlık yardımı başvurusunun sonucunu merak eden kişiler e-devlet kapısı internet sitesi yada e-devlet kapısı internet sitesi üzerinden sorgulama yaparak kolayca öğrenebilirler. Şartlı sağlık yardımı başvuru sonucunu e-devlet sistemi üzerinden öğrenmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  e-devlet internet sitesi üzerinden şartlı sağlık sigortası başvurusu sonucu sorgulamak

  • Öncelikle e-devlet sistemine giriş yapılmalıdır.
  • Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet giriş ekranına ulaşın ve giriş bilgilerini kullanarak sisteme girin.

  e-devlet internet sitesi için buraya tıklayınız.

  • Ekranın sağ üst kısmında bulunan e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası kullanarak giriş işleminizi tamamlayın.
  • Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak yada arama kısmına şartlı sağlık yardımı yazarak sorgulama sayfasına ulaşın.

  Şartlı Sağlık Yardımı Sorgulama sayfası için buraya tıklayınız.

  • Karşınıza gelen sayfada şartlı çocuk sağlık yardımı ile ilgili detaylar bulunur. Buradan başvurunuzun sonucunu görebilirsiniz.
  • Sonucunuzun olumlu yada olumsuz olması durumunda her iki sonuçda ekranda yazar. Böylece yardımdan faydalanıp faydalanamayacağınızı görebilirsiniz.

  e-devlet mobil uygulaması üzerinden şartlı sağlık sigortası başvuru sonucunu sorgulamak

  Şartlı sağlık yardımından faydalanmak için başvuru yapan kişiler e-devlet kapısının mobil uygulamasını kullanarakta şartlı sağlık yardımı başvuru sonucu sorgulaması yapabilirler. Bu işlem için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirler. Bu bağlantıları kullanarak akıllı cihazınıza indirceğiniz mobil uygulama yardımı ile şartlı sağlık sigortası yardımı için yapılan başvurunun sonucu görülebilir.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  e-devlet mobil uygulamasına TC kimlik numarası ve şifre ile girilir ve aynı yöntem kullanılarak sorgulama yapılabilir. Sisteme girdikten sonra arama kısmına şartlı sağlık yardımı sorgulama yazarak yada aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sorgulama yapmak mümkündür.

  Şartlı Sağlık Yardımı Sorgulama sayfası için buraya tıklayınız.