İçeriğe geç

Şartlı Sağlık Yardımı Sorgulama

  Şartlı sağlık yardımı bir programdır. Bu programda TC vatandaşı olan kişilere devlet destekli nakit yardımı yapılır. Sağlık yardımında faydalanmak isteyenlerin bazı kriterlere uyması gerekiyor. Bu kriterlere uymaları durumunda başvuru oluşturmaları mümkündür. Şartlı Sağlık yardımı için gereken şartlar şu şekildedir:

  • Faydalanacak olan çocuk adına başvuru yapan kişinin hanesinde sosyal güvence ile çalışan birisi olmaması
  • Hanede bulunanların toplam kazancının muhtaçlık sınırını geçmemesi gerekiyor.
  • Hanenin muhtaç durumda olduğu Vakıf Mütevelli Heyeti kararı ile tespit edilmelidir.

  Şartlı Sağlık Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Bu işlemi e-devlet kapısı sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Gerekli belgeleri teslim ederek başvuru oluşturan aileler şartlı sağlık yardımı başvuru sonucunu e-devlet sistemi üzerinden takip edebilirler.

  • Öncelikle e-devlet sistemine giriş yapılmalıdır.
  • Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet giriş ekranına ulaşın ve giriş bilgilerini kullanarak sisteme girin.

  e-devlet internet sitesi için buraya tıklayınız.

  • Ekranın sağ üst kısmında bulunan e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası kullanarak giriş işleminizi tamamlayın.
  • Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak yada arama kısmına şartlı sağlık yardımı yazarak sorgulama sayfasına ulaşın.

  Şartlı Sağlık Yardımı Sorgulama sayfası için buraya tıklayınız.

  • Karşınıza gelen sayfada şartlı çocuk sağlık yardımı ile ilgili detaylar bulunur. Buradan başvurunuzun sonucunu görebilirsiniz.
  • Sonucunuzun olumlu yada olumsuz olması durumunda her iki sonuçda ekranda yazar. Böylece yardımdan faydalanıp faydalanamayacağınızı görebilirsiniz.

  Şartlı sağlık yardımından faydalanmak için başvuru yapan kişiler e-devlet kapısının mobil uygulamasını kullanarakta şartlı sağlık yardımı başvuru sonucu sorgulaması yapabilirler. Bu işlem için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirler. Bu bağlantıları kullanarak akıllı cihazınıza indirceğiniz mobil uygulama yardımı ile şartlı sağlık sigortası yardımı için yapılan başvurunun sonucu görülebilir.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  e-devlet mobil uygulamasına TC kimlik numarası ve şifre ile girilir ve aynı yöntem kullanılarak sorgulama yapılabilir. Sisteme girdikten sonra arama kısmına şartlı sağlık yardımı sorgulama yazarak yada aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sorgulama yapmak mümkündür.

  Şartlı Sağlık Yardımı Sorgulama sayfası için buraya tıklayınız.