İçeriğe geç

Sosyal Market Adıyaman randevu nasıl alınır?

  Adıyaman Belediyesi Sosyal Marketlerde gıda ürünlerine kolay ulaşım sağlanır. Sosyal marketlerden Adıyaman belediyesinin resmi internet sitesinden randevu alan bireyler faydalanabilir. Sosyal yardımlardan faydalanmaya hak kazanan bireyler randevu alabilirler. Randevunun nasıl alınacağını yukarıdaki başlıkta detaylı olarak anlattık. İhtiyaç sahibi aileler randevu almak için bazı kriterlere sahip olmalılardır. En önemli kriter kazanç olarak düşük maaşa sahip olmaktır. Temel ihtiyaçlarını alamayacak durumda olan bireyler başvuru yapabilirler. Adıyaman sosyal markette temel gıda ihtiyaçları karşılanır. Temel gıda ürünlerini bu marketlerden satın alabilirler. Adıyaman Sosyal Market başvurusunu aynı hane içinde sadece bir kişi yapabilir. Bir kez başvuru yapılabilir. Adıyaman Sosyal Marketten alışveriş yapmak isteyen ihtiyaç sahibi bireyler hiç bir ücret ödemezler. Tamamen ücretsizdir. 15 günlük gıda gereksinimi karşılancak kadar gıda ürün verilir. Ve bu yardım düzenli olarak yapılır.

  Sosyal Market Adıyaman randevu nasıl alınır?

  Sosyal yardımlardan faydalanmaya hak kazanan bireyler doğrudan sosyal market Adıyaman hizmetinden faydalanibilir. Bunun için randevu alarak 15 günlük gıda ihtiyaçlarını satın alınabilirler. Satın alma sırasında hiç bir ücret ödemezler.  Adıyaman Sosyal Market projesinden faydalanmaya hak kazanan kişiler alışveriş yapabilmek için online olarak randevu almalılardır. Randevu aldıktan sonra uygun bulunan tarihte alışveriş yapabilirler. Adıyaman Sosyal Market randevusu başvurusu için izlenmesi gereken adımlar şöyledir:

  • Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak randevu alma sayfasına ulaşın.

  http://sosyalmarket.adiyaman.bel.tr/

  • Bağlantıda randevu alma formu karşınıza çıkar.
  • Randevu alma formunda bulunan TC kimlik numarası, doğum tarihi ve telefon numarası alanlarına bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
  • Adıyaman Belediyesinin sayfasına bağlı olan bu form ile randevu almak için gerekli adımları tamamlayın.
  • Bilgileri girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayın ve uygun randevuyu sorgulayın.

  Randevu günlerine dair bazı detaylar vardır. Gıda için aynı haneden 30 gün içinde bir kere alışveriş yapılabilir. 5 ve üzeri sayıda randevu alan bireyler 60 gün sonrasına randevu alabilir. Her akşam saat 20:00’de 2 gün sonraki randevunun kaydı açılır. 1 günlük açılır. Randevular sadece hafta içi günlere verilebilir. Hafta sonu alışveriş randevusu verilmez.

  Adıyaman Sosyal marketler için dikkat edilen detaylar ve randevu alma sistemi bu şekildedir.

  Adıyaman Sosyal Market Başvurusu

  Adıyaman Sosyal marketten faydalanmak isteyen bireyler bunun için başvuru yapmak durumundadırlar. Başvuru için izlemeniz gereken şöyledir:

  Öncelikle belediyenin sosyal hizmetler bölümüne başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz kabul edildikten sonra kriterleriniz incelenir ve Sosyal marketten faydalanıp faydalanamayacağınız belirlenir. Sosyal marketten faydalanmaya hak kazanan bireylerin 15 günlük gıda gereksinimi karşılanır. Adıyaman Belediyesinin Sosyal marketinden 15 günlük gıda ürünü almaları sağlanır. Bunun için yardımdan faydalanmaya hak kazanan bireylerin sosyal market randevusu alması gerekir. Randevu alınarak verilen günde gidilir ve alışveriş yapılır. Bu sayede ihtiyaç sahibi ailelere destek sağlanmış olur. Adıyaman Sosyal Market randevusunun nasıl alınabileceğini makalemizin devamında detaylı olarak anlatacağız.