İçeriğe geç

PTT Sosyal Kartı Nasıl Temin Edebilirim?

  PTT Sosyal kart maddi geliri geçimine yetmeyecek durumda olan vatandaşlara yardım paralarını alabilmeleri için verilen karttır. PTT sosyal yardım paralarını kendisi ödemez. Bu yüzden PTT’ye başvurulmaz. Sosyal yardım vakıfları yada kuruluşlar aracılığı ile verilen sosyal yardımlar PTT aracılığı ile ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılır. Kişiler vakıfların belirttiği şartlara uyuyorlarsa ve maddi sıkıntı içindelerse sosyal yardım kurumlarına başvuru yaparak talepte bulunabilirler. Yardım talepleri doğrultusunda şartlara uyan ve yardım almaya hak kazanan vatandaşlar PTT sosyal kart yani PTT ön yüklemeli kart alabilirler.

  PTT Sosyal Kartı Nasıl Temin Edebilirim?

  PTT Sosyal kartı almaya hak kazanan yardıma muhtaç vatandaşlar kartlarını almak için kendilerine en yakın PTT işyerine gitmelidirler. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak size en yakın PTT şubelerini bulabilirsiniz.

  Size en yakın PTT şubeleri için tıklayınız.

  PTT sosyal kartını ilk alacak olan kişiler PTT işyerine giderek taleplerini ilettikten sonra, kendilerine ilk yardım parası ve kartları teslim edilir. Daha sonraki yardım parası ödemeleri ise kart ile yapılır. Yardımın karta yatırıldığı an sistemde kayıtlı gsm numaraları üzerinden vatandaşlara bilgi mesajı gönderilir.

  PTT Sosyal Kart ile Para Nasıl Çekilir?

  PTTmatik ismi verilen cihazlardan çekilebilir. Bunun için size en yakın PTTmatik cihazının bulunduğu yere gitmeniz gerekir. Aşağıdaki bağlantıdan size en yakın PTT matik cihazlarının bulunduğu yerleri sorgulayabilirsiniz. Bulunduğunuz il ve ilçeye göre sorgulama yapabilirsiniz. PTT matik cihazları dışında tüm bankaların ATM cihazlarını kullanarak yardım parasını çekmek mümkündür.

  Size en yakın PTT şubeleri için tıklayınız.

  İsterseniz şubelerden de sosyal kartta bulunan bakiye talep edilebilir.

  PTT Sosyal Kart Alışverişlerde Kredi Kartı Gibi Kullanılır mı?

  PTT Sosyal Kartı alışverişlerde kullanmak mümkündür. Yurt içinde ve yurtdışında bakiye bitene kadar kullanılabilir. PTT sosyal kart sahipleri yardım parası bitene kadar market yada mağazalardan alışveriş yapabilir ve kart ile ödeme yapabilirler. Alışverişlerde ödeme yapılabilir ancak atm cihazlarında ve PTT matiklerde sadece para çekme, bakiye sorgulama ve şifre değiştirme işlemleri yapılabilir. PTT sosyal kart ile bakiyeniz bitene kadar istediğiniz ürünleri alabilir ve ödemesini yapabilirsiniz.