İçeriğe geç

PTT Sosyal Kartı Nasıl Alınır?

  PTT sosyal kart resmi adıyla PTT ön yüklemeli karttır. PTT ön yüklemeli kart sosyal yardım vakfı yada kuruluşlar tarafından verilen yardım paralarının ihtiyaç sahiplerine verilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Bu kart ihtiyaç sahibi olan ve yardım almaya hak kazanan vatandaşa verilir. Verildikten sonra yardım için verilen ödemeler sosyal karta yatırılır. Yardıma muhtaç kişiler PTT sosyal kartı kullanarak yardım parasını kullanabilir.

  PTT Sosyal Kartı Nasıl Alınır?

  PTT Sosyal kartı almak için önce yardım kuruluşlarına başvuru yapmanız gerekir. Ödemeyi PTT aracılığı ile yapan kuruluşlar sizi yardıma uygun görürlerse ve aradıkları şartları karşılıyorsanız yardım almaya hak kazanırsınız. Yardım parasını alabilmek için PTT sosyal kartınızı almanız gerekir. PTT Sosyal kartı almak için size en yakın PTT işyerine gitmelisiniz. Daha sonra burada durumu anlatarak kartınızı talep edebilirsiniz. PTT görevlisi yardım parasının ilkini ve PTT sosyal kartınızı teslim eder. Daha sonra yardımlar karta yatar. Para yattığında sistemde bulunan numaraya bilgi mesajı gönderilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak size en yakın PTT şubelerini bulabilirsiniz.

  Size en yakın PTT şubeleri için tıklayınız.

  PTT Sosyal Kart ile Para Nasıl Çekilir?

  PTTmatik ismi verilen cihazlardan çekilebilir. Bunun için size en yakın PTTmatik cihazının bulunduğu yere gitmeniz gerekir. Aşağıdaki bağlantıdan size en yakın PTT matik cihazlarının bulunduğu yerleri sorgulayabilirsiniz. Bulunduğunuz il ve ilçeye göre sorgulama yapabilirsiniz. PTT matik cihazları dışında tüm bankaların ATM cihazlarını kullanarak yardım parasını çekmek mümkündür.

  Size en yakın PTT şubeleri için tıklayınız.

  İsterseniz şubelerden de sosyal kartta bulunan bakiye talep edilebilir.

  PTT Sosyal Kartta bulunan nakiti çekmeden alışverişlerde kullanmak mümkündür. Kredi kartı gibi kullanabilirsiniz. Yurt içinde ve yurtdışında bakiye bitene kadar kullanılabilir. PTT sosyal kart sahipleri yardım parası bitene kadar market yada mağazalardan alışveriş yapabilir ve kart ile ödeme yapabilirler. Alışverişlerde ödeme yapılabilir ancak atm cihazlarında ve PTT matiklerde sadece para çekme, bakiye sorgulama ve şifre değiştirme işlemleri yapılabilir. PTT sosyal kart ile bakiyeniz bitene kadar istediğiniz ürünleri alabilir ve ödemesini yapabilirsiniz.