İçeriğe geç

Tekkart HES Kodu

  Tekirdağ ilinde kullanılan akıllı ulaşım kartlarına HES kodu tanımlaması yapmak zorunludur. Vatandaşların HES kodlarını alarak ulaşım kartlarına tanımlamaları gerekir. HES kodunu tanımlamayan kişiler şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanamazlar. Amaç hasta ve temaslı kişilerin toplu taşımayı kullanarak hastalığı daha fazla yaymasını engellemektir. HES kodunu tanımlamadan önce, HES kodu alma işleminin yapılması gerekir. Daha sonra Tekkart HES kodu tanımlama işlemi yapılabilir.

  HES Kodu Alma

  Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES Kodu Alma : HES uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra HES Kodu İşlemleri bölümünden giriş yapıp, HES Kodu Oluştur düğmesine tıklayarak HES kodunuzu oluşturabilirsiniz.

  Play Store – Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  SMS ile HES Kodu Alma : Telefonunuzun mesaj kısmına gelip HES yazın, sonra aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazın ve 2023’e kısa mesaj (SMS) yollayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

  E-Devlet ile HES Kodu Alma : E -devlet sistemini kullanarak HES kodunuzu almanız mümkündür. Bunun için sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan arama kısmına HES kodu sorgulama yazarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  E-devlet internet sayfasına girmek için tıklayınız.

   E-devlet üzerinden HES kodu almak için tıklayınız.

  Tekkart HES Kodu Nasıl Tanımlanır?

  Aşağıda sıralanan işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yaparak Tekkartınıza HES kodunuzu kolayca tanımlayabilirsiniz.

  • Öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yöntemler ile adınıza HES KODU almalısınız.
  • Sonra Tekulaş kartınız ile hes kodunuzu eşleştirmeniz gerekir. Bunun için hazırlanan kişiselleştirme formuna ulaşın. Bunun için buraya tıklayabilirsiniz. 
  • Form üzerinde bulunan alanları doğru şekilde doldurmanız gerekir.
  Tekkart HES Kodu Yükleme

  Tekkart HES Kodu Yükleme

  • “DEVAM” butonuna Basın. Bilgileri doğru girdiğiniz takdirde aşağıdaki gibi ONAY ekranı gelecektir. Bilgilerin kontrol edip “ONAYLA” butonuna basın.
  • Tüm bu alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız durumunda HES kodu tanımlama işleminizi başarılı bir şekilde bitirmiş olursunuz.

  Tekirdağ Tekkart kullanıcıları HES kodu tanımlama işlemlerini bu kadar kolay bir şekilde yapabilirler.