İçeriğe geç

Ant Kart Hes Kodu

  Korona virüs salgınından dolayı mecburi hale gelen HES kodu tanımlama işlemleri bütün şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı kartlara yapılmak zorundadır. Antalya şehrinde yaşayan vatandaşlar için hes kodu tanımlama işlemi makalemizde anlatılmıştır. Bu işlem için yapmanız gerekenler oldukça basittir.

  Ant Kart Hes Kodu Tanımlama İşlemi

  Antalya Kart hes kodu tanımlama işlemini yapmayanlar ulaşım hizmetinden faydalanamazlar. Bu yüzden herkesin yapması gerekir. Korona virüsten korunmak amacıyla alınan karar ile karantinada olması gereken kişilerin halkın arasına karışmasını engellemek hedeflenmiştir. Bu sayede virüsün yayılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Çalışan ve dışarı çıkmak zorunda kalan insanların ve dolaylı olarak ailelerin korunması için, hasta kişilerin evlerinde kalmaları gerekir.

  Antalya Kart HES Kodu Tanımlama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Antalya Kart kullanan Antalyalı vatandaşlar hes kodlarını tanımlamak için aşağıdaki adımları izlemelidir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, Antalya Kart Hes kodu tanımlama sayfasına girin.

  Antalya Kent Kart Hes Kodu sorgulama sayfası için tıklayınız.

  • Antalya Kent kart hes kodu sorgulama sayfasına girdikten sonra Hes kodu, T.C. Kimlik numaranız ve ulaşım kartı numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
  • Formu onaylayın ve ‘Tanımla’ düğmesine tıklayın.

  Oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. Ulaşımdan faydalanmak için bu işlemi yapmanız gerekir. HEs kodu tanımlama işleminden önce hes kodunuzu almanız gerekir. Bunun için ise makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır?

  HES (Hayat Eve Sığar) kodu almak için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma : Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin ve hes kodu sorgulama işleminizi gerçekleştirin.
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma : E-devlet şifreniz ve kimlik numaranız ile giriş yaparak hes kodunuzu alabilirsiniz.
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma : HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS gönderin.

  Bu yöntemlerin ayrıntılı halini görmek için sizin için hazırladığımız HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.