İçeriğe geç

UPS Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

  Uygun maliyet ile iyi hizmet vermeyi amaçlayan UPS kargo kuruluşundan bu yana büyük bir taşıma şirketi olmayı başarmıştır. Dünya genelinde hizmet veren şirket gönderileri güven içinde taşımaktadır. UPS kargo ile çalışan kişiler kargo takiplerini kolayca yaparak gönderilerinin durumunu görebilirler. Bunun için makalemizin devamından faydalanabilirsiniz.

  UPS Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

  UPS Kargo takibi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • UPS Kargo Resmi İnternet Sitesi Üzerinden UPS Kargo Takibi
  • UPS Kargo Şubesine Giderek UPS Kargo Takibi

  UPS Kargo Resmi İnternet Sitesi Üzerinden UPS Kargo Takibi

  UPS kargoda bulunan kargonuzun durumunu sorgulamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı sorgulama yapma imkanınız vardır. Sayfada karşınıza gelecek alanlardan kargo sorgulama yapmak istediğiniz alana göre takip numaranızı yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Yurtiçi kargo sorgulaması yapmak istiyorsanız ‘Yurtiçi’, yurtdışı sorgulaması yapmak istiyorsanız ‘Yurtdışı’ olan alana kargo takip numaranızı yazarak ‘ARA’ butonuna basabilirsiniz.

  UPS kargo yurtiçi ve yurtdışı gönderi takip sayfası için tıklayınız.

  Kargonuz ile ilgili detaylı bir sorgulama yapmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Gönderen kodu yada alıcı kodu olmak üzere iki çeşit sorgulama yapma imkanı vardır. Bu seçeneklerden birisi ile kargonuzun son durumunu sorgulayabilirsiniz.

  Detaylı sorgu sayfası için tıklayınız.

  Pasaport başvurusu yaptıysanız kargo ile gönderileceğini biliyorsunuzdur. Eğer UPS kargo aracılığı ile elinize ulaşacaksa sorgulama yapmak için UPS pasaport başvuru sorgulaması yapmanız gerekir. Ups kargo ile gelecek olan pasaportunuzu sorgulamak için başvuru tarihinizi ve başvurduğunuz konsolosluğu seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Pasaport sorgulama sayfası için tıklayınız.

  Ayrıca ups.com.tr üzerinden beklediğiniz gönderilerinizin durumunu sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu sayfada her satıra bir tane olmak suretiyle kargo takip numaralarınızı girerek birden fazla UPS Kargo Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu sayfada referans numarasına göre UPS Kargo Sorgulama işlemi yapma imkanınızda vardır. Ekranın sağ kısmında bulunan bağlantıya tıklayarak referans numarası ve diğer detaylara göre UPS Kargo Sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  ups.com takip sayfası için tıklayınız.

  UPS Kargo Şubesine Giderek UPS Kargo Takibi

  UPS kargo şubelerine ulaşarak kargonuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan bulunduğunuz ile göre sorgulama yapabilirsiniz.

  UPS kargo şubelerini sorgulamak için buraya tıklayınız.