İçeriğe geç

UPS Kargo Sorgulama

  UPS kargo şirket ve işletmelere yönelik uygun maliyet ile gönderi gönderme imkanı sunmaktadır. Müşteri odaklı çalışma sistemini benimser. Küçük bir kurye şirketi ile başlayan serüven büyüyerek büyük bir taşıma şirketine doğdu ilerledi. UPS kargo geniş bir dağıtım ağına sahiptir. UPS Kargo ile gönderilen gönderilerinizin takibini yada size gelecek olan gönderinizin takibini yapabilmek için neler yapacağınızı makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  UPS Kargo Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  UPS kargoda bulunan kargonuzun durumunu sorgulamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı sorgulama yapma imkanınız vardır. Sayfada karşınıza gelecek alanlardan kargo sorgulama yapmak istediğiniz alana göre takip numaranızı yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Yurtiçi kargo sorgulaması yapmak istiyorsanız ‘Yurtiçi’, yurtdışı sorgulaması yapmak istiyorsanız ‘Yurtdışı’ olan alana kargo takip numaranızı yazarak ‘ARA’ butonuna basabilirsiniz.

  UPS kargo yurtiçi ve yurtdışı gönderi takip sayfası için tıklayınız.

  Kargonuz ile ilgili detaylı bir sorgulama yapmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Gönderen kodu yada alıcı kodu olmak üzere iki çeşit sorgulama yapma imkanı vardır. Bu seçeneklerden birisi ile kargonuzun son durumunu sorgulayabilirsiniz.

  Detaylı sorgu sayfası için tıklayınız.

  Pasaport başvurusu yaptıysanız kargo ile gönderileceğini biliyorsunuzdur. Eğer UPS kargo aracılığı ile elinize ulaşacaksa sorgulama yapmak için UPS pasaport başvuru sorgulaması yapmanız gerekir. Ups kargo ile gelecek olan pasaportunuzu sorgulamak için başvuru tarihinizi ve başvurduğunuz konsolosluğu seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Pasaport sorgulama sayfası için tıklayınız.

  Ayrıca ups.com.tr üzerinden beklediğiniz gönderilerinizin durumunu sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu sayfada her satıra bir tane olmak suretiyle kargo takip numaralarınızı girerek birden fazla UPS Kargo Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu sayfada referans numarasına göre UPS Kargo Sorgulama işlemi yapma imkanınızda vardır. Ekranın sağ kısmında bulunan bağlantıya tıklayarak referans numarası ve diğer detaylara göre UPS Kargo Sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  ups.com takip sayfası için tıklayınız.

  UPS Kargo şubelerine giderek kargo sorgulama

  UPS kargo şubelerine ulaşarak kargonuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan bulunduğunuz ile göre sorgulama yapabilirsiniz.

  UPS kargo şubelerini sorgulamak için buraya tıklayınız.