İçeriğe geç

Virtual Card ne demek?

  Sanal kart, paranızı dijital ortamda yönetmenizi sağlayan bir araçtır. Paranızı dijital ortamın tehlikelerinden koruyabilmek için kullanılan sanal ödeme tipidir. Normal kredi kartı gibi ödeme yapılabilir. Kredi kartı gibi 16 haneli numaraya sahiptir. Böylece dijital platformlarda ödeme yapabilirsiniz. Fiziksel banka kartınızdan farklı olarak yüklediğiniz bakiye kadar ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin tümü yapılabilir. Sanal kart ile yapılabilecek işlemleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Çevrimiçi ödeme yapmak için kullanabilirsiniz.
  • Apple Pay veya Google Pay aracılığıyla mağazada alışveriş yapabilirsiniz.
  • Bir işlem yaptığınızda anında bildirim alabilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman doğrudan, uygulama üzerinden kilitleyebilir yada kilidini açabilirsiniz.

  Neden Sanal Kart Kullanılır?

  Sanal Kart neden kullanılmalı diyorsanız size şöyle anlatabiliriz. Basit kullanım, güvenli ve hızlı kullanım imkanı vermektedir. Çevrimiçi işlemlerde harika bir alternatif sunar. Sanal kart numaranız internet ortamında size fazladan güvenlik imkanı sunar. Kredi kartındaki gibi fazladan dikkat ve güvenlik önlemi almanız gerekmez. Sanal kartınızdaki en güzel kullanım ve güvenlik özelliği kullanımdan sonra kitleyebilmenizdir. Kitleyerek kullanımını durdurabilir ve kullanmak istediğinizde ihtiyaç duyduğunuzda kilidi tekrar açabilirsiniz. Sanal kart bilgilerinize telefonunuzdan anında ulaşabilirsiniz. Böylece yanınızda para taşıma kredi kartı taşıma zorunluğu kalmaz. Sanal kartınızı Apple pay ve google paye bağlayarak kullanabilirsiniz. Temassız ödeme yaparkende sanal kartınızı kullanabilirsiniz. Sanal Kartınızı aynı zamanda paypal hesabınıza bağlayabilirsiniz.

  Sanal kredi kartları nasıl çalışır?

  Sanal kartlar, fiziksel kart numaranızı geçici bir hesap numarasıyla maskeledikleri için ek bir güvenlik katmanı sağlar. Bu, gerçek kart bilgilerinizin herhangi bir ihlalde açığa çıkma olasılığını azaltır. Sanal kartlar dolandırıcılığa karşı tamamen güvenli değildir. Bir bilgisayar korsanı teorik olarak hala aktif olan ve bir işlemi tamamlayan geçici bir kart numarasına da erişebilir. Kartınızla şüpheli işlemler yapıldığını düşünüyorsanız, normalde yaptığınız gibi ödemeye itiraz etmeniz, geçici kart numarasını kapatmanız ve yeni bir tane oluşturmanız gerekir. Çoğu banka artık sanal kart hizmeti sunmaya başladı fakat sanal kart talebinde bulunmadan önce bankanızdan fiziksel bir kartınız olması gerekiyor.