İçeriğe geç

Hgs Gri Liste Ne Demek?

  PTT tarafından Hızlı Geçiş Sistemi kullanıcılarına uygulamış olduğu HGS gri liste merak konusu olmuştur. Öyle ki HGS kart kullananlar bu listeye neye göre girildiğini ve nasıl bir yaptırım uygulanacağını öğrenmek istiyorlar.  HGS gri liste ne demek ve bu listeye girenlerin kartlarının durumu ne olacak sorularının cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

  HGS Gri Liste Ne Demek?

  HGS gri liste kart içinde kalan bakiyenize göre karar verilen bir durumdur. Eğer kartınızda bulunan bakiyeniz sınırda kalırsa gri liste olarak gözükür. HGS bakiyeniz 45 tl’nin altına düşerse gri listeye girersiniz. Gri listeye girmeniz durumunda uyarı mesajları alırsınız. Gri listeye girenlerin bakiyelerini yükseltmeleri gerekir.

  HGS kullanıcılarının davranışlarına bağlı olarak belirlenen bu listelere girmemek için gerekli olan bakiyenin üstünde kalmak sizin için iyi olacaktır.

  HGS Gri Listeye Girenlerin HGS Kartları İptal Edilir mi?

  HGS Gri listeye girenlerin HGS kartları iptal edilmez. Kartlarını kullanmaya devam edebilirler ancak geçiş ücreti 30 tl’nin üzerinde olan köprü ve otoyollardan geçiş yapamazlar. Bu yüzden kartlarına HGS bakiye yükleme yaparak önlem almaları gerekir. Gri listeye girmemek için önlem almak en mantıklısıdır. Sıkça HGS kart bakiye sorgulama işlemi yaparak kart bakiyeniz yetersiz olmadan HGS kart bakiye yükleme yapabilir, böylece gri listeye girmeden yolunuza devam edebilirsiniz.

  HGS Cezam yada Borcum Var mı?

  Eğer ceza alıp almadığınızı öğrenmek istiyorsanız: Hgs Borç Sorgulama yaparak bakiyenizi, harcamalarınızı, yükleme geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.

  Eğer HGS borcunuz varsa şu yollardan ödeme yapabilirsiniz:

  Bankalara HGS Borç Ödeme Hangi Yollarla Yapılabilir?

  • Kredi kartları ile HGS Borç Ödeme
  • ATM cihazları aracılığıyla HGS Borç Ödeme
  • Banka şubesinde HGS Borç Ödeme
  • Bankaların internet şubesi aracılığı ile HGS Borç Ödeme
  • Bankaların mobil uygulamaları ile HGS Borç Ödeme

  HGS borcunuzu nasıl ödeyeceğinize dair ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

  HGS Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

  Hgs Cezanızın olup olmadığını sorgulayabilmek için izleyebileceğiniz yollar aşağıda paylaştığımız bağlantılarda mevcuttur. Bu makalelerden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Plakadan Hgs Ceza Sorgulama

  HGS Bakiyenizin güncel durumunu sorgulayabilmek için izleyebileceğiniz yollar aşağıdaki bağlantılarda anlatılmıştır. Dilerseniz sizinle paylaştığımız bağlantılardan ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

  E-devlet ile Hgs Bakiye Sorgulama

  Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  PTT aracılığı ile HGS bakiye yükleme işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantılarda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

  PTT HGS Yükleme

  PTT HGS Yükleme Nasıl Yapılır?