İçeriğe geç

Ziraat Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

  Devlet bünyesinde çalışan Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye’deki faaliyet gösteren üç kamu bankasından birisidir. Kuruluşu Osmanlı Devleti zamanına gelmektedir. Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası da müşterilerine kredi kolaylığı sağlamaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi notunu dikkate alır. Kredi notu ya da kredi puanı, kişilerin banka ve finans kuruluşları ile arasında geçen her türlü mali işlemlere bakılarak, kişinin ödeme konusundaki davranışına bakılan ve çeşitli analizler neticesinde ortaya çıkarılan sayısal bir ifadedir. Bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi notuna bakarak istenen krediyi ödeme konusunda ne kadar risk taşıdığını görebilirler.

  Ziraat Bankasından kredi almayı düşünüyorsanız kredi notunuzu nasıl alacağınızı makalemizde sizlerle paylaşacağız. Ziraat Bankası ile çalışan kişiler kredi puanını hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirler.

  Ziraat Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

  Ziraat Bankasından kredi notunuzu öğrenebilmek için yapmanız gereken birkaç yöntem vardır. Bunları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Ziraat Bankası İnternet Şubesi ile Ziraat Kredi Notunu Öğrenme
  • Ziraat Bankası Şubesine Giderek Ziraat Kredi Notunu Öğrenme
  • Ziraat Mobil Şube ile Ziraat Kredi Notunu Öğrenme

  Ziraat Bankası İnternet Şubesi ile Ziraat Kredi Notunu Öğrenme

  Ziraat Bankası resmi internet sitesine giriş yaparak internet bankacılığı sisteminden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler resmi internet sayfasına tıkladıktan sonra ekranın sağında bulunan İnternet Şubesi’ne giriş yapın. Bankadan aldığınız bilgileri ile sisteme girdikten sonra Başvurular > Risk Sorgulaması > KKB risk raporu yolunu izleyerek ilgili sayfaya ulaşın. Bu sayfada kredi notunuzu hesaplayabilirsiniz. Bunun için ücret ödemeniz gerekir. Gerekli ücreti ödedikten sonra kredi notunuzu görebilirsiniz.

  Ziraat Bankası resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Ziraat Mobil Şube ile Ziraat Kredi Notunu Öğrenme

  Telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıdaki bağlantılardan mobil uygulamayı indirin. Daha sonra sisteme giriş yapın ve Başvurular > Risk Sorgulaması > KKB risk raporu yolunu izleyerek sorgulama sayfasına ulaşın. Bu sayfadan yine ücret ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

  Play Store – Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kredi notunuz düşükse ödemeler ile ilgili düzenlemeler yaparak artırmanız mümkündür. Kredi notunuzu artırdıktan sonra kredi başvurusunda bulunmanız, talebinizin kabul edilmesi için iyi olacaktır.