QNB Finansbank, 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan ve günümüzde QNB Grup yönetiminde olan bir mevduat bankasıdır. Bu banka kuruluşundan Nisan 2006’ya kadar Fiba Holding bünyesinde faaliyet göstermiştir. Daha sonra Finansbank, Yunanistan Ulusal Bankası’na satılmıştır. İsmi QNB Finansbank olarak değiştirilmiştir. Uzun zaman burada faaliyet gösteren banka en sonunda, 22 Aralık 2015’te Yunanistan Ulusal Bankası tarafından Katar Merkez Bankası’na satıldı.

QNB Finansbank, diğer bankalar gibi müşterilerine kredi ihtiyaçlarında yardımcı olmaktadır. Kredi isteyen kişilerin uygunluğu kredi notlarına göre belirlenir. Kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler çalıştıkları yada kredi almayı düşündükleri bankalar aracılığı ile öğrenebilirler. Bankalar bunun için kendilerince bazı yöntemler yapmıştır. Müşterilerine ve müşteri adaylarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlamaktadırlar.

Finansbank Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

QNB Bank ile kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

SMS ile QNB Bank Kredi Notunu Öğrenme

Sms ile kredi notunu öğrenmeniz mümkündür ve oldukça kolaydır. Bu yöntem için Finansbank’a ait bir kredi kartınız olmalıdır. Bunun için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir:

  • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne gelin.
  • Büyük harfler ile KR yazın ve boşluk bırakın.
  • QNB Finansbank kredi kartınızın son 4 hanesini yazın.
  • 2273’e gönderin.

Kredi notunuz bir süre sonra size gönderilecektir.

İnternet Bankacılığı ile QNB Bank Kredi Notu Sorgulama

QNB Finansbank Kredi Notu Sorgulama işlemi için QNB Bank’ın resmi internet sayfasına girerek internet bankacılığı sisteminden faydalanabilirsiniz. Resmi internet sitesine girdikten sonra sağ köşede bulunan İnternet Bankacılığı kısmını seçin ve kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın. Açılan sistem sayfasından kredi notu sorgulama işleminizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank resmi internet sayfası için tıklayınız.