İçeriğe geç

Halkbank Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

  Türkiye Halk Bankası, kısaca Halkbank olarak kullanılır. Küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulan ve 1938’de faaliyete geçen bir kamu bankasıdır. Dünyanın en büyük 159. bankasıdır. Türkiye Halk Bankası’nın kurulmasının temelinde Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük esnafa ve büyük sanayi erbabına muhtaç oldukları kredileri kolayca ucuza verecek bir teşekkül vücuda getirmek ve kredinin normal şartlar altında ucuzlatılmasına çalışmak da çok lazımdır.” ile “Siz sanatkârların ufak dükkânları yerine muhteşem fabrikalar yapıldığını gördüğüm gün, mutluluğum en yüksek derecesini bulacaktır.” şeklindeki sözleri yer almaktadır.

  İçindekiler

  Halkbank Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

  Halkbank aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek isterseniz şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • Şubelerden Halkbank Kredi Notu Öğrenme
  • Web bankacılığından Halkbank Kredi Notu Öğrenme
  • Halkbank Dialog aracılığı ile Halkbank Kredi Notu Öğrenme

  Şubelerden Halkbank Kredi Notu Öğrenme

  Halkbank şubelerine başvurarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için müşteri olma şartınız yoktur. Kredi Kayıt Bürosu tarafından incelenen ve düzenlenen kredi risk raporunuz size sunulacaktır.

  Web bankacılığından Halkbank Kredi Notu Öğrenme

  Halkbank resmi internet sayfasından ‘İnternet Bankacılığı’ uygulamasını kullanarak kredi notunuzu kolayca ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanabilmeniz için Halkbank müşterisi olmanız gerekir. Müşteri temsilcisi tarafından size verilen giriş bilgileri ile internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. Halkbank aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek için şu adımları izlemelisiniz:

  • Öncelikle Halkbank resmi web sayfasına giriş yapın.
  • Sonra sağda bulunan “İnternet Şubesi” butonuna tıklayınız.
  • Aşağıya açılır pencerelerden “Bireysel” butonuna tıkladıktan sonrasında “Giriş” sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Giriş bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Halkbank resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Halkbank Dialog aracılığı ile Halkbank Kredi Notu Öğrenme

  0850 222 04 00 Halkbank Diyalog hattını arayarak Halkbank kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Bu hizmet ücretsiz olarak size sunulur. Tek yapmanız gereken müşteri hizmetleri numarasını arayarak müşteri temsilcisine kredi notunuzu öğrenme isteğinizi söylemenizdir. Müşteri temsilcisi gerekli sorgulamaları yaparak sizi yönlendirecek ve kredi notunuzu öğrenmenizi sağlayacaktır.

  Halkbank Diyalog Hattı Numarası : 0850 222 04 00

  Halk Bankası çağrı merkezi numarası : 444 0 444