Ziraat Bankası, Ziraat yatırım adı altında birçok yatırım aracı ile kazanç sağlamanız için kurulmuştur. Bünyesinde verilen yatırım fon hizmetleri oldukça pratik ve kazançlıdır. Oldukça güvenli yatırım araçlarıdır. Ziraat fon yatırımları ile kendi profilinize uygun, çeşitli yatırım fonlarına yatırım yapabilirsiniz. Birikimlerinizi istediğiniz yatırım aracı ile değerlendirebilirsiniz. Yatırım fonu, yatırımcılardan toplanan birikimlerin, çeşitli sermaye piyasası araçlarına yatırılarak kullanılması mantığına dayanan mal varlıklarıdır. Ziraat bankası Türkiye’de ki en büyük yatırım fonu portföylerinden birine sahiptir. Hisse senedi, ters repo, tahvil, bono, altın ve opsiyon gibi yatırım araçlarını kullanarak ve portföy çeşitlendirmesi ilkesine dayanarak yönetilen portföyler mevcuttur.

Ziraat Yatırım Hesabı Ne İşe Yarar?

Elinizdeki nakit, altın yada gümüş gibi varlıklarınızı değerlendirerek daha fazla kazanç sağlamanıza yarayan bir sistemdir.

Ziraat yatırım araçlarının size avantaj sağlayan özellikleri vardır. Bu özellikler diğer aracı firmalar arasında, Ziraat Yatırım’ı avantajlı hale getirmektedir. Özellikleri birkaç madde olarak sıralamak gerekirse:

  • Birikimleriniz, konusunda uzman fon yöneticileri tarafından değerlendirilir.
  • Portföy çeşitlendirmesi ile piyasa risklerinden korunabilirsiniz.
  • Çeşitli yatırım araçlarına yatırım imkânı sağlar.
  • Küçük tutarlar ile birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.
  • Yatırımlarınızı hızlı bir şekilde nakde çevirme imkânı sağlar.
  • Çocuklara yönelik ya da faizsiz yatırım araçlarından oluşan fonlar gibi çeşitli türlerde yatırım fonları bulunmaktadır.

Ziraat Borsa Hesabı İle Yapabilecekleriniz Nelerdir?

Ziraat Borsa hesabı ile birlikte 10 tane hisse, varant yada VIOP kontratının canlı fiyatını BIST veri ücreti ödemeden takip etme avantajına sahip olursunuz. Bu imkan oldukça kazançlı ve ayrıcalıklı bir durumdur. Size sunulan 10 tane yatırımı kendinizi seçebilir yada sonradan değiştirebilirsiniz. Üstelik BIST veri ücreti gerekmeyen FX paritelerini, VIOP’taki değerli maden ve fx sözleşmelerini ve Ziraat Yatırım BIST endekslerini anında takip edebilir, ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Kolay ve pratik bir şekilde yatırımlarınızı takip etme imkanına sahip olursunuz. Tüm bu imkanların dışında bültenler, araştırma raporları, teknik analiz, hisse önerileri, KAP haberleri ve piyasa haberlerine ZBorsa mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. ZBorsa hesabınız varsa mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Borsa (Ziraat Yatırım Borsa) mobil uygulamasını Google Play üzerinden indirmek için tıklayınız.

Ziraat Borsa (Ziraat Yatırım Borsa) mobil uygulamasını App Store üzerinden indirmek için tıklayınız.