İçeriğe geç

41 Süt Kartı Bakiye Sorgulama

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç ailelere 41 Kart vererek onlara ihtiyaç duydukları yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar ihtiyaç duyulan alanlarda yapılmaktadır. Süt kartı denilende yine 41 karttır. Ancak hamile bayanların kartına süt alabilmeleri için tanımlama yapılır. Bu sayede kart ile sadece süt alınabilir. Süt yardımı doğumdan 3 ay önce, doğumdan sonra 3 ay olmak üzere gebe ve emzikli kadınlara verilen bir süt desteğidir. Bu destek ile hamile kadınlar süt içebilmektedir. İhtiyaç sahibi aileler için oldukça önemli bir yardımdır.  Sütler anlaşmalı marketlerden alınmaktadır. Anlaşmalı olan marketlere giderek 41 Kart ile süt alınabilir. Bu kart sadece süt alımı için tanımlanmış olur. Süt yardımı tanımlanmış olan kart ile başka ürün alınamaz.

  41 Süt Kartı Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  41 Süt Kart sahibi olan vatandaşlar kartlarında bulunan bakiyeyi öğrenmek için çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirler. Büyükşehir Belediyesine bağlı olan çağrı merkezinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak 41 süt kartına ait bakiye sorgulama işlemi yapmak isteyenler aşağıdaki numarayı aramalıdır. Daha sonra izlemeleri gereken adımlar aşağıda verilmiştir.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Çağrı merkezi numarası 153’tür.

  153 hattı Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı olan bir çağrı merkezi numarasıdır. Numarayı aradıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek 41 Kartın içinde bulunan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

  • Öncelikle telefonunuz ile 153’ü arayın.
  • Aradıktans onra Sosyal Hizmetlere bağlanmak için 3’ü tuşlayın.
  • 41 kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını girin.
  • Kart numaranızı girdikten sonra kartınızda bulunan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

  153 hattı 7/24 kullanabileceğiniz bir yöntemdir. İstediğiniz an arayarak kolayca 41 Kart içinde bulunan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

  41 Süt Kartı Nasıl ve Nereden Alınabilir?

  41 Süt Kartı alabilmek için başvurular online olarak yapılmaktadır. Süt yardımından faydalanmak için doldurmanız gereken forma aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra gelen sayfada sizden bazı bilgiler istenir. Sizden istenen gerekli alanları doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonrası formda verdiğiniz bilgiler incelenir ve uygun bulunmanız durumunda sizinle iletişime geçilir.

  41 Süt Kart Başvuru Formu için tıklayınız.

  41 Süt Kartı başvurunuzun durumunu sorgulamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ve bu sayfadan sorgulama yapabilirsiniz.

  41 Süt Kart başvuru durumunu sorgulamak için tıklayınız.